KRK: Treća četvrtina presudna, Mega Vizura u finalu sa Zvezdom

FMP – Mega Vizura 85:93 (20:28, 31:18; 10:28; 24:29)

Još jedan meč ostao je u polufinalu, za mesto u finalu bori se Mega Vizura, koja je u četvrtfinalu savladala Crnokosu i FMP, koji je bio bolji od Partizana.

Ratko Varda je nadmoćno otvorio ovaj duel, nakon jednog pogotka u stilu “četvorke” pogodio je i za tri, ali i zakucao za vođstvo Mege od 9:3 nakon više od tri minuta. Gurović je mešao karte, promenio čuvara na Vardi pa je uveo Šturanovića umesto Mišanovića, zaigrali su i presing.Nakon tajm auta ušli su i Čović i Džaković, igra se ubrzala, dve trojke Čvorovića i Gudurića su vratile aktivan rezultat. Nakon Milojevićevog tajm auta, odbrana žutih se uozbiljila, odmah su proradile kontre i nova prednost za Zemunce. Čvorović je na kratko u niskoj petorci “limenki” demonstrirao dobru centarsku tehniku, na drugoj strani Jokić je vezao pet poena. Rolu košgetera je preuzeo i Micić, a efikasna Vizura je za prvih deset minuta postigla 28 poena protivniku koji je izgubio čak pet lopti.

Mega je za kratko vreme u drugoj četvrtini izgubila dve lopte, što je protivniku otvorilo kontre za priključak. Sve je na kratko prekinula tehničkanakon faula u napadu za Čovića. Dve mlade ekipe su prikazale košarku kakva se upravo očekivala, u visokom ritmu sa dosta šuteva. FMP je nastavio da sustiže i došao do izjedačenja (35:35) poenima razigranog Gudurića, rano je Milojevićev tim izašao iz bonusa, što je donelo dosta slobodnih bacanja do kraja.
Tim iz Železnika je stao u napadu na nekoliko minuta, pa su “žuti” ponovo pobegli na sedam razlike, a ušli su u problem jer je Čović već nakupio četiri lične. Zatim kao po pravilu sledi pad u igri i novi egal. Trojkom Džakovića uz zvuk sirene, FMP je stigao do maksimalnih pet razlike na poluvrememu 51:46.

Nakon poluvremena FMP je stigao do maksimalnih devet razlike, ali i brzo ih ispustili. A Avramović je kao i juče protiv Crnokose pogodio važnu trojku. Dekoncentracija oba tima je često donosila druge napade. Milojević je odbrambenu postavku prebacio u zonu, baš kao i Gurović, a igra se pretvorila u napadačku “trči i pucaj” taktiku, Mega je serijom 14:0 došla do presnosti od pet razlike. Zonu FMP-a dva puta je trojkama zatrpavao Micić, na drugoj strani je pokušao da uzvrati Čović, ali ga je pauza ohladila. Veliki preokret za tim iz Dušanove u ovoj četvrtini je kompletiran rezultatom 74:61, veliki problemi u napadu FMP-a u ovoj četvrtini.

Nakon perioda “vode u ušima”, kada su bili na minus 18, momci iz predgrađa su malo došli sebi i kvalitetnom odbranom uspeli da dođu na deset razlike, a potom nakon tehničke greške Dangubića i do minus 8. Seriji je kraj doneo Micić važnim pogotkom za tri, ali ubrzo je Čvorović vratio nadu. Arbitri su ponovo izbili u prvi plan, dosudivši ko zna koju nesportsku ili tehničku grešku, nakon koje je Miljenović realizovao jedno bacanje. Sledeći napadi išli su na iskusnog Vardu što se i isplatilo. Ni tu nije bio kraj, novom mini serijom razlika se ponovo smanjila i ušlo se u penal završnicu u kojoj je i favorit na papiru iskoristio svoju prednost, a Micić se pokazao kao siguran penaldžija. Istorijski uspeh za Mega Vizuru, plasman u finale Kupa ostvaren je pobedom 93:85.

FMP: Čović 6, Čvorović 13,Jovanović, Džaković 9, Đukanović, Dunđerski 17, Kaplanović 8, Dobrić 8, Smiljanić, Sturanović, Gudurić 19, Mišanović 2.

Mega Vizura:  Reljić 2, Krstić, Dangubić 5, Avramović, Micić 27,Luković, Radović  14, MIljenović 11, Jokić 13, Varda 14, Tijanić.