Mega vizura rutinski protiv Zadra

Košarkaši Mega Vizure savladali su Zadar  u 18.kolu ABA lige, rezultatom 91:75 (31:17, 25:19, 14:18, 21:21) i tako zabeležili sedmu pobedu u ovogodišnjem takmičenju.

Na početku utakmice igralo se koš za koš, međutim izabranici Dejana Milojevića su napravili seriju od 23:7 i na tri minuta pred kraj prve četvrtine odlaze na 15 poena razlike, 27:12.

U drugoj četvrtini se nastavila dominacija Mega Vizure. U tom kvartalu, puleni Dejana Milojevića su došli do maksimalne prednosti od 23 poena razlike, 54:29. Na poluvreme se otišlo rezultatom 56:36.

U drugom poluvremenu smo videli nešto drugačiju sliku na terenu. U trećoj četvrtini, Zadar je zaigrao nešto bolje i uspeo da smanji prednost domaćih na 16 poena. Bolja igra Zadrana se nastavili i 4.periodu, kada su u jednom trenutku  spustili na 9 poena razlike, 73:64 ali za više nisu imali snage. U poslednja 2 minuta meča, bolja igra Mege je uslovila podizanje prednosti sve do konačnog rezultata, 91:75.

Kod domaćih istakli su se Micić sa 18 poena i 7 asistencija, Varda sa 15 poena, Radović sa 13 poena i 9 skokova i Dangubić sa 12 poena i 8 skokova. Kod gostiju najbolji su bili Ramljak sa 18 poena i 6 skokova i Sobin sa 12 poena. U narednom kolu, Mega gostuje ekipi MZTa, dok Zadar dočekuje ekipu Krke.

Izjave:

Vasilije Micić: Mi smo pred ovaj meč bili u dosta nezgodnoj situaciji, zato što smo vezali 5 poraza i imali teška gostovanja, međutim, ova utakmica je bila dosta značajna, jer sada smo na 2 pobede više od Zadra, jedan ispada iz lige, tako da smo na neki način obezbedili opstanak, ali naši apetiti rastu, želimo da obezbedimo još bolji plasman.
Dejan Milojević: Verovatno naše najbolje prvo poluvreme, i drago mi je da je u teškoj utakmici za opstanak ekipa dobro reagovala posle serije poraza od ekipa koje su bolje od nas, ekipa je malo pala sa samopouzdanjem, i jako je bitno da je u ovako teškom momentu odreagovala ovako dobro, protiv jako dobre ekipe Zadra sa dobrim trenerom koja ima, po meni, bolju igru nego što tabela pokazuje. Bili smo u opasnosti da u slučaju poraza ovde dospemo u jako tešku situaciju, jer imamo težak raspored do kraja. Međutim, momci su odigrali sjajno i koncentrisano. Idemo dalje, sledi MZT, jako dobra ekipa i nadamo se da ćemo tamo pobediti. Najbitnije je da smo odigrali agresivno u odbrani, najagresivnije od početka sezone.

Zašto Reljić nije igrao?

Jednostavno takva je rotacija, šansu sam dao malom Tijaniću. Rekao je Milojević

Marko Ramljak: Mi smo, blago rečeno, odigrali očajnu odbranu prvo poluvreme, dozvolivši njima da se razigraju. Oni su napadački u samom vrhu lige, puni su talenta, ja sam igrao s tim momcima i znam koliko mogu da urade ako ne igrate dobru odbranu protiv njih. U drugom poluvremenu smo pokušavali da stignemo razliku, došli smo na 9-10, ali je bilo prekasno.

Hrvoje Vlašić: Čestitam Mega Vizuri na zasluženoj pobedi, pripremili su se fantastično za nas, pre svega odigrali su dobru odbranu, mi se uopšte nismo snašli, a posle smo ušli u seriju grešaka i u odbrani i u napadu, i primili smo veliki broj laganih poena, što je za nas nedopustivo, iako su oni odigrali dosta dobro i bili inspirisani danas. Od 5. do 10. minuta nas praktično nije bilo na terenu. I kad tako otvorite utakmicu, naročito na strani, teško je očekivati da se vratite u meč, iako smo mi u drugom poluvremenu uspeli da priđemo na 10 poena razlike. Odbrana Vizure nas je naterala na seriju teških šuteva, i mi se tu nismo snašli. Ušli smo u seriju poraza, dešavalo se da igramo dobro 35 minuta, a da nas onda nema nigde.

Da li planirate neko pojačanje?

Mi smo od početka bili u velikim problemima. Nama se tek sada vratio Ivanov, bio je povređen, imali smo zamenu Dejvisa na određeno vreme. Ivanov je bitan za nas, naročito odbrambeno, ipak je on igrač sa iskustvom. Imali smo dosta finansijskih problema, ali u zadnje vreme smo počeli da razmišljamo o dovođenju igrača na poziciji plejmejkera, jer tu imamo evidentan problem. Sve zavisi od tržišta igrača. Tražimo igrača koji će nam doneti određen broj poena i bolju igru u napadu. Rekao je strateg Zadrana