KRK: Zvezda odbranila trofej, Kup Radivoja Koraća crveno belima!!

Crvena zvezda – Mega Vizura 61:60 (15:31; 27:11; 19:18)

Borba za prvi trofej sezone, s obzirom na okolnosti, u finalu su se očekivano našli Crvena zvezda i Mega Vizura. Himnu Srbije izvele su članice hora “Čarolija”, a specijalni gosti su glumci iz filmskog serijala “Montevideo”, koji su ovom prilikom dobili dresove košarkaške reprezentacije Srbije. Radonjić je meč počeo sa specijalnom defanzivnom ulogom za Lazića, da motri na Micića. Mladi sastav nije podlegao atmosferi na startu, dobrom igrom u odbrani (zonski presing) i hrabro u napadu, stekli su prednost u prvim minutima. Napad Zvezde je delovao zbunjeno, a na drugoj strani Micić je pogađao, ali i razigravao saigrače, pa su dobre uloge imali Dangubić, Jokić i Radović. Upravo je Jokić trojkom u poslednjoj sekundi postavio velikih 31:15 za Megu.

Nakon što je Mega preko  Jokića u drugom delu došla do maksimalnih 18 razlike, odbrana crveno belih je ojačala, probudio se Katić i vezao pet poena. Nakon tajm aut koji je pozvao Milojević, razlika je nastavia da pada, Blažič je pogodio za tri Dženkins i Simonović dodali poene, zatim je Slovenac pogodio jednom za dva, pa u sledećem napadu uhvatio loptu i poentirao uz faul, realizovavši bacanje, nakon toga još dve od mnogih izgubljenih lopti za Megu i poenima Dženkinsa, zatim i Katića Zvezda je stigla do izjednačenja u 18. minutu. Sve je ostalo otvoreno u poluvremenu, samo što je psiholpška prednost prešla na stranu domaćih.

Dženkins je odlično započeo treću četvrtinu, sa osam poena (dve trojke) je preokrenuo rezultat i doneo prednost Zvezdi, a nakon pogotka Simonovića iza linije 6,75 prednost je otišla na 55:48. U međuvremenu je došlo do kratkog koškanja između Dženkinsa i Varde, od tog momenta sav pritisak s tribina bio je usmeren na nekadašnjeg centra Partizana. Uz pogrdne povike, sa tribina su dolazili i razni predmeti, pa postojala pretnja da će doći do prekida meča, nakon poziva Nebojše Ilića da se navija sportski, tenzija se smirila. Iz ove tesne četvrtine, Zvezda je izašla sa minimalcem 61:60.

Bilo je pitanje kada će se Nelson probuditi, to se desilo u poslednjih deset minuta. Amerikanac se razigrao i postigao šest brzih poena za nešto veću prednost. U poslednjim minutima borba se potpuno rasplamsala, igralo se na granici faula. Odgovornost na sebe je u nekoliko navrata preuzeo Katić, na drugoj strani Micić. Nakon sviranih koraka Nelsonu, mladi plejmejker je dva i po minuta pogodio trojku za 78:77. Nakon toga Dženkins je pogodio za tri razlike u korist Zvezde, rezultat sa kojim se ušlo u poslednji minut. Varda je nakon greški na obe strane 48 sekundi pogodio trojku za 80:80. Posle još jedne izgubljene lopte za Zvezdu, Vardu je na drugoj strani povukla lopta da šutne za tri, nakon promašaja lopta je došla do Nelsona koji je odmah fauliran i pogodio samo jedno bacanje, Micić je preuzeo loptu i bio fauliran na pet sekundi pre kraja. U poslednjem napadu košarkaši Mege nisu uspeli da ideju trenera, Dejana Milojevića sprovedu u delo, odličnom odbranom u presudnim momentima crveno beli odbranili su trofej u kupu. Rezultat na kraju 81:80

Crvena Zvezda: Rebić, Lazić, Blažić 12, SImonović 7, Marjanović, Radenović 6, Katić 21, Tejić, Dženkins 20, Nelson 15, Stojanović, Dragičević.

Mega Vizura: Reljić, Krstić, Dangubić 10, Đoković, Avramović 1, Micić 18, Luković 4, Radović 12, Jokić 10, Varda 18, Tijanić.