Miloš Jojić – Majstor debija

Uprkos činjenici da je u Kineskom horoskopu prošla 2013. godina bila Godina zmije, a ova koja je nedavno počela Godina konja, u slučaju Miloša Jojića može se reći da su godine zeca.

Mladi vezista čiji je nadimak „Zec“ ne prestaje da grabi krupnim koracima u svojoj karijeri. Specijalizovao se za debije.

Mladom Pazovčaninu išla je na ruku činjenica da je u timu kroz čije je mlađe kategorije prošao – Partizanu postoji velika cirkulacija igrača, dobrim nastupima u filijali – Teleoptiku se nametnuo za prelazak u prvi tim.

Za crno-bele je debitovao u septembru 2012. godine i na debiju pogodio mrežu, u igru je ušao umesto povređenog Saše Ilića u 38. minutu, a gol postigao desetak minuta kasnije. U timu trenera Vermezovića je postepeno dobijao sve više šansi, a najveći trenutak njegove karijere do tada zbio se na 144. večitom derbiju, kada je u poslednjim sekundama golom iz slobodnog udarca doneo pobedu Partizanu i obezbedio titulu.

Nakon letnje pauze, u prvenstvu 2013/14 je zaigrao još bolje, svi konci igre Partizana bili su u njegovim nogama i s pravom je proglašen za najboljeg igrača godine 2013. u JSL.

Kao takav, došlo je vreme da debituje i u nacionalnom dresu, na prijateljskom susretu protiv Japana u Novom Sadu, Jojić je u igru ušao tek u 86. minutu, zamenio je Radovanovića i u samoj završnici meča pogodio mrežu.

Dobre partije u JSL načinile su ga najvećim transferom zime 2014. godine u domaćem fudbalu, prešao je u redove Borusije Dortmund, na debi u dresu „milionera“ čekao je neko vreme, nakon dva meča koje je odgledao bez učešća, došlo je vreme da debituje i u žutom dresu. Pri rezultatu od 3:0 protiv Ajntrahta, u igru je ušao umesto Miktarijana u 68. minutu, da postavi konačnih 4:0, srpskom vezisti bilo je potrebno oko pola minuta. Sjajan početak za Jojića, gol koji i dalje ne garantuje ništa, ali izuzetno srećan početak za reprezentativca Srbije u Bundesligi.

Ako mislite da je lako biti član tima sa Vestfalena, pogledajte dokumentarni film „Der Championen“.