Mladi preokretom do pobede

Nakon rezultatskog potopa na kipru, mlada reprezentacija Srbije je uspela da protiv Severne Irske bar donekle povrati poljuljano samopouzdanje, ostvarena je pobeda – 3:1.

Svi golovi su viđeni u drugom poluvremenu, a u jednom trenutku je delovalo da se sprema novi potop.

Ostrvljani su poveli “ostrvskim golom, nakon kornera pred našim golom do lopte je došao Grej, uputio šut, golman Perić je loptu kratko odbio istom igraču na nogu i u 54. minutu je na semaforu stajalo 0:1.

Jojić je uspešan u seniorskom timu, ali i sa svojim vršnjacima, desetak minuta kasnije je uputio centaršut u peterac nakon čega je gostujući igrač skrenuo loptu u sopstveni gol – 1:1.

Jojić je inicirao i potpuni preokret, asistirao je Mitroviću, robusni centarfor spustio loptu do Milunovića, a najbolji srpski strelac u kvalifikacijama postigao gol za 2:1.

Za kraj, “orlići” su zatresli mrežu i nakon kornera, visoki Vitas je pokazao golgetersko umeće za konačnih 3:1

Za Srbiju su nastupili:Perić – Golubović, Vitas, Spajić, Petrović – Kovačević, Jojić, Đuričić (od 90. Ćirković), Stojiljković (od 56. Đurđević), Milunović (od 75. Mijailović) – Mitrović.