Može li Radnički da prekine Zvezdinu seriju?

Pobednička serija Crvene zvezde počela je baš protiv ekipe Radničkog, na utakmici 10. kola JSL, u Nišu Radnički je remizirao na svom Čairu (1:1) protiv ekipe koja je nakon tog meča vezala 14 pobeda.

26.10.2013. godine na stadionu Čair 16000 navijača prisustvovalo je meču između ova dva rivala. Osim odličnoj fudbalskoj predstavi navijači su prisustvovali poslednjem rasipanju bodova Crvene zvezde, jer posle Radničkog, niko do danas nije uspeo da otkine Zvezdi ni bod, a još manje da protiv te ekipe upiše pobedu.

Sead Hadžibulić više nije u sastavu Radničkog, upravo je on već u sedmom minutu zatresao mrežu Bobana Bajkovića.  Izjednačenje i konačnih 1:1 tada je crveno belima doneo Abiola Dauda golom u 45. minutu.

Od povratka u najviši rang takmičenja baš su igrači iz Niša zadavali najveće glavobolje Crvenoj zvezdi. u sezoni koja je obeležila povratak u Superligu, Radnički je pokazao svom narednom protivniku da protiv njih neće igrati sa belom zastavom.

U prvoj utakmici sezone 2012/13. godine Radnički je gostovao na Marakani i taj meč je sastav Aleksandra Ilića izgubio rezultatom 3:2 i to golom Mudrinskog u 90, minutu. (Strelci na toj utakmici bili su Mudrinski 12′, 65′ i 90′. Za Radnički A.Jovanović  5′ i 20′)  U drugoj utakmici sezone  na Čairu još jednom su igrači Radničkog zagorčali život jednom od najuspešnijih klubova u Srbiji. Radnički je 17.03.2013. slavio rezultatom 2:1, “Real sa Nišave” u potpunosti je nadigrao Crvenu zvezdu u toj utakmici. Od prvog minuta domaći su uspostavili inicijativu i pokazali da niko na Čairu neće bez borbe dobijati bodove. Na tom meču oba gola za Radnički postigao je Petar Škuletić, koji je došao na pozajmicu iz Vojvodine. Dok je počasni gol za Zvezdu postigao Kasalica.