Nema treće sreće za Lijetuvos, ponovo pobeda Zvezde!

Crvena zvezda – Lijetuvos 88:82 (23:27; 22:14; 25:19; 18:22)

Crveno beli, po treći put ove sezone dočekuju Ljetuvos Ritas, za razliku od prva dva puta, ovog puta ulog je mnogo veći, plasman u narednu rundu Evrokupa.

Od samog starta ritam kakav upravo odgovara gostima. Mnogo napada i igra u izuzetno visokom ritmu, uz dosta brzopletosti. Igra je postala obračun centara, Marjanovića i Palasiosa. Jedan i drugi su bili raspoloženi uz dosta poena u seriji, ali litvanski tim je stekao prednost pred odmor preko tri vezane trojke.
Zvezda je u nastavku zaigrala ozbiljnije u odbrani, u laganom ritmu su stizali prednost. Proradio je i šut za tri poena, precizni su bili Simonović i Nelson. Dobru rolu je imao i mladi Tejić koji je počeo kao starter umesto povređenog Radenovića, prikazao je uz borbenost i efikasnost u napadu. Do poluvremena je ostao egal rezultat, a Branko Lazić je uz zvuk sirene pogodio trojku za 45:41.

Vrlo dobra odbrana Zvezde na početku trećeg dela. Gosti nekoliko minuta nisu realizovali napad i to au učinili tek nakon gotovo četiri minuta, saslobodnih bacanja nakon prestrogo dosuđenog namernog faula. Srpski tim je u jednom trenutku došao do 11 prednosti, ali je serijom gluposti ispustio i vratio Lietuvos u igru i samo na minus dva. Nakon toga dva važna pogotka, Dragićević i Dženkins su pogodili trojke, nakon toga je Simonović zabeležio poene nkon skoka u napadu, a Dragićević još jednu trojku. Zvezda je nakon jednog pogođenog bacanja Palasiosa imala deset prednosti pred poslednji odmor.

“Crveno-beli” su se mučili i u poslednjem delu, kao i u dotadašnjem toku, probleme su zadavali Seibutis i Genčevičijus. Tim iz Viljnusa se vraćao iz svakog minusa, a Seibutis je prolazio do koša kao da odbrana ne postoji. U finišu nove neiskorišćene mogućnosti, nakon tek prvog ofanzivnog faula Ritasa, Kuk je faulirao Nelsona pred istek napada, Amerikanac je prvo pogodio, a drugo se odbilo Marjanoviću koji je zakucao uz faul, ali dodatno bacanje nije iskoristio. Na drugoj strani, oba bacanja je promašio Lideka, ali Kuk je kao najniži pokupio loptu u skoku za asistenciju nepogrešivom Seibutisu. Pod košem gostiju nakon skoka u napadu fauliran je Marjanović, potom promašio treće svoje bacanje u nizu, drugo je pogodio za šest razlike. U poslednjim napadima Kuk i Dženkins su pogodili po jednom za konačnih 88:82.