Niz bez poraza se nastavlja

U poslednjem duelu 29. kola Premijer lige, Liverpul je kao gost savladao Svonsi rezultatom 0-1. Jedini gol na utakmici postigao je Dzordan Henderson i tako nastavio niz nepobedivosti svog tima od 13 utakmica.

Henderson

Igrači Svonsija su bili bolji rival u prvom poluvremenu ali sjajni Minjole se isticao u tim trenucima. Odbranio je šuteve Gomisa i Sigursona, a u završnici prvog poluvremena sreća je bila na strani Liverpula. Šelvi, nekadašnji igrač Liverpula, lepo je ciljao, Minjole je bio savladan ali je lopta na putu do gola zakačila jednog prvotimca gostiju i završila je u korneru.

U nastavku utakmice momci pod palicom Brendana Rodzersa zaigrali su mnogo bolje. Gol je postignut u 68. minutu utakmice uz dosta sreće. Defanzivac domaćina je napucao Hendersona, a lopta se od njega odbila iza leđa golmana Svonsija.

Poslednji poraz Liverpul je doživeo 14. decembra protim Mančester Junajteda rezultatom 3-0, a u sledećem kolu igraju baš protiv tog tima pa eto prilike da se osvete i nastave seriju nepobedivosti. Liverpul je trenutno peti na tabeli sa 54 boda, dva manje od četvrtoplasiranog Mančester Junajteda.