JSL 25. kolo: Nova pobeda Zvezde, za beg na +6 – C. Zvezda – Radnički 2:0

Zahvaljujući porazu Partizana u Kruševcu, Zvezda je u meč sa Nišlijama ušla osokoljena. Namera da se novom pobedom, petnaestom u nizu, odvoji na velikih šest poena prednosti u finišu prvenstvene trke. Ipak, kako su delovali na terenu u prvom poluvremenu, delovalo je da ne postoji velika zainteresovanost. Do kraja su ipak zaigrali dovoljno dobro da upišu novu, petnaestu pobedu u nizu. Ovog puta žrtva je bio Radnički iz Niša rezultat 2:0 (0:0)

Crvena zvezda dosta konkretnija i agresivnija u napadu, ali nedovoljno da razbije disciplinovanu odbranu Radničkog. Gosti su uspevali povremeno da zaprete, ali ništa konkretnije ni sa jedne ni sa druge strane.

U 33. Minutu Rakić je pripretio ali je Filipović odlično odreagovao i sačuvao mrežu gostiju.
Samo dva minuta kasnije Mrđa je pokušao da se ušeta u peterac, ali odlično je reagovao Kosorić.

Pretili su i gosti, u 44. minutu nakon centaršuta Pauljevića Bajković je konfuzno reagovao, a Stojanović nije uspeo da poremeti golmana Zvezde.

U drugom minutu nadoknade Zvezda je bila najbliža golu, nakon greške Trišovića koji je poslao loptu u noge igračima crveno-belih, pokušao je Lazović sa petnaestak metara ali je još jednom odlično reagovao Filipović.

Sudija u pravom momentu pokazao je poluvreme, na koje se otišlo rezultatom 0:0

I u nastavku su igrači Zvezde delovali kao da im se ne igra. Ipak, Ninković je sa par lucidnih poteza pokazao da je raspoložen, sa svoje prirodne pozicije, iz sredine odlično je dubinskim pasom prevario odbranu i uposlio Rakića, a dugo povređeni napadač se posle oporavka prvi put našao u listi strelaca. Zvezda je povela od 49. minuta.

Mogao je domaći tim da udvostruči već posle nekoliko minuta, Mrđa je dobro ispratio jedno ubacivanje, precizno šutnuo iz prve, iskosa sa desne strane, ali Filipović je spaso svoj gol.

Ubrzo novi pokušaj “crveno-belih”, ali golman Nišlija je ponovo bio siguran. Ulaskom Gogića umesti Lazovića i Savićevića na mesto Rakića, trener Stojanović se opredelio za defanzivniju formaciju i čuvanje kapitala.

U 74. minutu nakon niza grešaka odbrane Radničkog, Milijaš je načinio ubacivanje slično onom kod prvog gola, ovoga puta u ulozi egzekutora se našao Mrđa.

Do kraja, nije bilo promena, Crvena zvezda je izigravši dve ofsajd zamke stigla do šest bodova prednosti uoči derbija.