Novi poraz Partizana

U sedmom kolu Eurokupa, Partizan je doživeo šesti poraz. Banvit je na svom terenu slavio protiv beogradskog kluba rezultatom 90:85.

Meč je počeo minutom ćutanja za ubijenog Marka Ivkovića uz transparent domaćina “Žao nam je zbog vašeg gubitka”. Pristalice Banvita su podigle i transparent “We love you Radosevic” posvećen nekadašnjem igraču Partizana i Banvita Miroslavu Radoševiću.

Prva četvrtina i dobar deo druge su protekli u rezultatskoj klackalici, Tepić je bio najbolji u redovima Beograđana dok je Banvit predvodio Dragićević. Pred sam kraj druge četvrtine Partizan je pao i na odmor se otišlo sa prednošću Banvita, 49:42. U trećoj deonici velik pad igrača Partizana koji je dozvolio Turcima da se odlepe na 69:58, ipak do kraja četvrtine su uspeli izabranici Duška Vujoševića da se vrate u meč i da u poslednjih deset minuta uđu sa minusom od 4 poena, 69:65. U poslednjoj četvrtini crno-beli su uhvatili priključak i poenima Andrije Milutinovića konačno poveli 77:79. Pri rezultatu 83-83, Milenko Tepić je opet  imao šut za pobedu, promašio je i meč je otišao u produžetke, U produžecima Partizan nije mogao da uhvati ritam i za 5 minuta postigao je samo 2 poena. Banvit koji nije bilistao u produžetku je ipak znao to da iskoristi i zasluženo je pobedio.

U redovima Partizana najbolji je bio Milenko Tepić 21p,7 sk, 3 ul, a pratili su ga Luka Bogdanović 18p, 4sk, Edo Murić 16p, 3sk, 4as, Đorđe Gagić 10p, 11sk, 6as.

Kod Banvita prednjačio je Vladimir Dragićević 20p, 4 sk, a pratili su ga Erl Roulend 19p, 7sk, 5as, Mehija 17p, 4sk, 6as, Dejvis 14p, 5sk i Veremenko 10p, 6sk.