Odbojkaško EP u Danskoj, odluka tek nakon taj-brejka

Nakon dosta muka uz preokret, prvaci Evrope su došli do prve pobede na EP u Danskoj.

Holandija je apsolutno dominirala u prva dva seta, sjajna odbrana i odlična realizacija doneli su ekspresno vođstvo od 2:0 u setovima (25:19 i 25:18). Uzalud je srpski selektor Igor Kolaković mešao karte, rešenja nije bilo.

Srbija je preokrenula sliku u narednom setu, sve ih je išlo, a Holandski selektor ni nakon nekoliko tajm-auta nije uspeo da trgne svoje igrače. Srbija je smanjila na 2:1 u setovima rezultatom 25:15.

Odlična igra Srbije, naročito u napadu nastavljena je i u četvrtom setu. A Srbija je do taj brejka došla rezultatom 25:17.

Pobednička kombinacija Srbije došla je do izražaja i u odlučujućem, petom setu: Nikić, Lisinac, Podraščanin, Atanasijević, Ivović i Rosić je priveo posao kraju na odličan način 15:12.

Aktuelni prvak Evrope sutra igra treći meč u grupi „C“ protiv Finske.