Olimpija trijumfovala u Smederevu! 14-i poraz Mege.

Košarkaši Mega Vizure poraženi su, na svom parketu u Smederevu, od Union Olimpije rezultatom 80:85 (29:21, 18:22, 14:21, 19:21). Ovo je 14. poraz Mege ove sezone.

Mega je odlično otvorila utakmicu, serijom 8:0. Međutim, Olimpija je uzvratila istom merom, i došla do poravnanja. U nastavku ovog perioda, Mega je zaigrala bolje i na mali odmor se otišlo rezultatom 29:21 za izabranike Dejana Milojevića.

U drugom kvartalu, na početku, igralo se koš za koš, ali onda Olimpija pravi mini seriju 5:0 i dolazi opet do izjednačenja. Posle tehničke greške Murića i nekoliko dobrih akcija u napadu, Mega je na poluvreme otišla sa 4 poena prednosti, 47:43.

U trećoj četvrtini je usledio veliki pad u igri Mega Vizure koja je za 4 minuta ubacila samo 1 poen, a gosti čak 11. Olimpija je lako došla do vođstva, pre svega zbog loše igre u odbrani izabranika Dejana Milojevića. Ovu četvrtinu gosti su dobili sa 7 poena razlike i otišli na mali predah vođstvom od 3 poena razlike, 61:64.

Poslednja deonica je počela trojkom Gailiusa, koji je bio odličan u najbitinijim momentima utakmice. U drugoj polovini poslednjeg perioda, gosti su napravili seriju 6:0 i otišli na nedostižnih 10 poena prednosti. Mega je uspela samo da ublaži poraz, 80:85.

U pobedničkom timu, istakli su se Sasu Salin sa 23 poena (5 trojki), Gailius 17 poena, 8 skokova i 6 asistencija, Omić sa 16 poena, i Stivison sa 10 poena i 10 skokva.
Kod domaćina, Veličković je ubacio 15, Krstić 14, a Micič 13 poena.
U sledećem kolu, Mega gostuje Solnoku, a Olimpija dočekuje Krku.