Pad koncentracije na početku koštao Radnički pobede – Radnički – Javor 1:1

U okviru 22. kola Jelen Superlige u Radnički je u Nišu pred oko 3000. gledalaca  ugostio ekipu Javora. Po poziciji na tabeli, domaći su bili apsolutni favoriti, ali igrom u prvom poluremenu, uspeli su na kraju da dođu do samo jednog boda. Radnički NišJavor Matis 1:1

Navijači se još nisu udobno smestili na svoja mesta, kada je na zaprepašćenje domaćih navijača Veselinović, već u jedanestoj sekundi doneo prednost Javoru.

Gostujući igrači su se nakon postignutog gola povukli na svoju polovinu i inicijativu prepustili igračima Radničkog, koji, pod utiskom rano primljenog gola nisu imali rešenja u napadu.
Tako je bilo sve do sedmog minuta, kada je nakon prekida Stojanović centrirao, Ćulum loptu poslao iznad gola Mišića.

U 19. minutu domaći su ponovo pripretili preko Trišovića, koji je sa leve strane poslao loptu u peterac gostiju, Krstić ipak nije uspeo da dođe do nje.
Polako su se igrači Javora oslobađali pritiska, u 20. minutu Đorđević je centaršutem pronašao Račića, koji je glavom šutirao preko gola.

U drugom delu prvog poluvremena, Radnički je bio dosta konkretniji u napadu, u 28. minutu Stojanović šalje loptu kroz sredinu ka Pejčiću, koji sa sedam metara pogađa stativu.
U 31. Minutu ponovo prete domaći, Krstić šutira sa ivice šesnaesterca ali lopta ide pored gola. Isti scenario viđen je i u 42. minutu kada je Pejčić takođe šutirao pored gola.

Drugo poluvreme pošelo je sa manje uzbuđenja , tek u 50. minutu pripretio je Milenković, ali je šutirao pored gola.  U 54. minutu nakon solo prodora, u šesnaestercu nakon očiglednog kontakta sa igračem Javora pada Pejčić, sudija pokazuje da se igra nastavi, što je razljutilo navijače kao i igrače Radničkog.

Domaći fudbaleri nakon nedosuđenog penala bili su još odlučniji da dođu do izjednačenja, prvo je nakon kornera koji je izveo Stojanović Bulatović glavom šutirao preko gola, da bi u 61. minutu Jovanović sam izašao pred golmana, ali se odlučio za asistenciju, gde je odbrana Javora pravovremeno reagovala.

U 75. minutu, fudbaleri Radničkog dolaze do izjednačenja. Pejčić je nakon odbitka matirao Mišića.  Tri minuta kasnije, Radnički je imao priliku i da povede, Trišović je izbio sam u šesnesterac Javora, snažno je šutirao, ali pogodio je samo prečku.

Na kraju, Javor može biti zadovoljan rezultatom. Radničkom ostaje da u sledećim utakmicama traže šansu za Evropu, koja je sve dalje.

Trener gostiju Slavenko Kuzeljević, bio je veoma kratak nakon utakmice:

– Mislim da nismo odigrali dobro kao u prethodnim utakmicama. Nakon postignutog gola, naši fudbaleri su se nesvesno povukli uz dosta sreće nismo izgubili. Nismo odigrali dobro koliko možemo. Mogu da budem zadovoljan samo rezultatom – rekao je Kuzeljević.

Trener Radničkog Milan Milanović bio je zadovoljan što njegov tim nije izgubio ovu utakmicu:
-Primili smo gol rano, to je uticalo na igru, pokazali smo nadmoć u drugom poluvremenu. Ali što bi Boškov rekao: “Sve je dobro dok se ne izgubi” – kratko je prokomentarisao meč Milanović.

Kako je rano primljen gol promenio koncepciju igre Radničkog?

– Pa u mnogome je promenio tok, jer su naši fudbaleri pali nakon primljenog gola, igrači su se povukli i nisu koristili inicijativu koju su stvorili.

Kako komentarišete lošu igru u prvom poluvremenu?

-Igra u prvom poluvremenu bila je loša, igrali smo ispod očekivanja, ali još jednom ću napomenuti, nama nisu potrebni borci, nama su potrebni kvalitetni igrači, koji će na terenu praviti razliku – Rekao je  Milanović