San i dalje živi, Partizan ubedljiv protiv Bajerna

U veoma važnoj utakmici za nastavak sna o crno beloj Evropi i nakon top 16 faze, samo pobeda crno bele ostavlja u opticaju za plasman u top 8 fazu. Pred solidno popunjenom arenom, nošeni odličnom podrškom, izabranici Duška Vujoševića dočekuju još jednog košarkaškog genija. Svetislava Pešića i minhenski Bajern.

Partizan – Bajern 60:45  (19:9; 25:19; 16:17)

Odbrana je nosila crno-bele od samog početka, Lovernj je prvi kažnjavao slab skok Nemaca, a zatim je Pavlović ušao u sjajnu mini seriju, pogodio je trojku za razbijanje zone, a nakon toga i u poslednjoj sekundi napada – od tablu. Gosti do minusa od dvanaest i Pešićevog tajm auta nisu imali rešenje za napad. Nakon sedmog minuta igre postigli su samo pet poena, posle čega su se malo trgli, ali ostali na svega devet poena u četvrtini. Kinsi je sekund pre kraja smečovao pokušaj polaganja gostiju. Što je u Areni izazvalo eksplozivnu reakciju navijača.

Gosti su na startu drugog dela preusmerili napadačku igru na niski post, nakon nekoliko uspešnih napada, ponovo je Partizan prebacio igru u petu brzinu. Razigrali su se najiskusniji, Pavlović i pre svih Kinsi, oni su u brzoj igri vodili tim do 17 poena prednosti. Na drugoj strani, jedino je Đedović delovao da može da uzvrati. U finišu Štajger je proradio sa dva šuta, od kojih jedna trojka, vraćena odmah nakon Tepićeve. Partizan je na poluvreme otišao sa suverenih 44:28.

Iskusni duo Partizana nastavio je da dominira i u trećem delu, oni su i održavali razliku protiv Bajerna koji se nije predavao. Period neopreznosti i slabog građenja koša iskusni gosti su dobro koristili, tako da je razlika sredinom te deonice smanjena na dvanaest. U odbrani je nemački tim primenio agresivnu taktiku, tako da je kao i u drugom delu viđeno dosta dugih napada Partizana. Igrači su u tom periodu neočekivano dobili i priliku za predah jer se pokvario semafor iznad Bajernovog koša. Najvatrenije pristalice Partizana su se u dokolici okomili na Bajernovog trenera, inače nekada stručnjaka Crvene zvezde Svetislava Pešića, pa je Duško Vujošević bio prinuđen da putem mikrofona pozove navijače da se smire. Veliki broj promašaja Bavaraca ipak nije kažnjen velikom razlikom jer su Vujoševićevi puleni pravili dosta brzopletih grešaka.

Sve nade Bajerna u pozitivan skor pokopane su za prvih pet minuta poslednje četvrtine kada nisu postigli ni jedan poen. Najdosadnija deonica donela je po deset poena na obe strane i bedljivu pobedu Partizana za zajedničku radost sa oko 12 hiljada navijača u “Areni”.

Partizan: Tepić 9, Aranitović, Lovernj 8, Pavlović 21, Dalo, Milutinov, Gagić 2, Musli 7, Šalić, Andrić 2, Kinsi 21,

Bajern:  Trautman 2, Haman, Šafarcik 4, Tompson, Staiger 8, Benzing 8, Djedović 12, Zipser, Delani 2, Idbihi 10, Savović 2, Brajant 7.