KRK: FMP u polufinalu! Partizan meč završio sa osmoricom

Drugi dan četvrtfinala, program otvaraju Partizan i FMP. Mesta u polufinalu ima samo za jednu ekipu. Duško Vujošević ispunio je obećanje, da će nosici igre dobiti prostora za odmor. Na tribinama je oko 2000 ljudi.

U Prvoj četvrtini, prve poene postižu crno beli, uz dve odlične blokade Gagića na samom početku.  Nakon 3 minuta meča, Partizan dolazi do prednosti od 7-4. Izabranici Vujoševića staju u zonu, koja ne leži ekipi FMP-a.  Puleni Milana Gurovića koriste odličnu igru iz pik en rola kako bi održavali rezultatski priključak u meču. Devetim šutem za tri poena Čvorovića FMP prvi put dolazi u vođstvo od 12:10, Gagić brzo odgovara pa uz dva ofanzivna skoka ponovo poravnava rezultat. Oslobodila se ruka košarkaša FMP-a koji su ponovo odgovorili trojkom. Nakon prve četvrtine FMP ima prednost od 17:22. Najefikasniji u FMP-u Čvorović sa 9 poena, u Partizanu Aranitović ubacio je 8.

FMP i u drugoj četvrtini nastavlja sa sigurnom igrom, ponajviše Čvorovića, koji pogađa svoju četvrtu trojku, kao i Šturanovića koji je bio siguran sa linije za slobodna bacanja panteri dolaze do najvece prednosti, koja je iznosila 9 poena. Dosta nervoze pokazuje Musli, centar Partizana je prvo promašio 2 slobodna bacanja, zatim je napravio i faul u napadu. Zbog kratke rotacije i problemima sa ličnim greškama, crno beli veći deo meča igraju zonsku odbranu, koja je nekoliko puta donela rezultate i koštala košarkaše FMP-a izgubljenih lopti.
Mini serijom i prvim poenima Šalića, Partizan se vratio na samo 3 poena zaostatka, 31:34.
Ponovo polovičan Dalo sa linije za slobodna bacanja, 10 od 17 šutirali su crno beli do sada.
Na kraju prvog poluvremena 38:45 za FMP, koji je trojkama napravio razliku na terenu.
Prvo poluvreme biće upamćeno i po incidentu u kome su navijači gađali Milana Gurovića.

U trećoj četvrtini, prve poene postigao je Partizan, crno beli su smanjili trojkom Aranitovića rezultat na 41:47, u sledećem napadu kontrom, Gudurić postiže dvojku, da bi crno beli, preko Daloa odgovorili poenima uz faul. Aranitović je u transu, još jednom trojkom vraća Partizan na tri poena zaostatka. nadovezao se Dalo, trojkom koja poravnava rezultat 50:50.
FMP igra sa dosta nervoze, Đukanović pravi faul u napadu, lopta za crno bele, Gurović je bio primoran da traži tajmaut. Čvorović je trojkom prekinuo seriju Partizana, njegova šesta trojka.  Usledio je period igre u kojoj su se ekipe takmičile koja će izgubiti više lopti, smenjivale su se greške sa obe strane.  Glavna boljka Partizana i dalje su trojke, ovoga puta Gudurić pogađa i izjednačuje, Andrić vraća, a Čović pogađa jedanestu trojku za FMP.
62:62 na kraju treće četvrtine.

Četvrta četvrtina počela je poenima i sjajnom blokadom Gagića. Sa druge strane Dobrić pogađa Trojku. Gagić ponovo pogađa za 2+1. FMP Pokušava da umiri igru, ali bezuspešno. Čović promašuje za tri poena. Nakon promašaja Gagića, Šalić hvata loptu, ali je fauliran, pogađa prvo bacanje, nakon drugog Gagić dolazi do ofanzivnog skoka, asistira Andriću, crno beli na plus četiri. Nakon mini serije Partizana, Gurović još jednom traži tajm aut. Partizan u rotaciji ima samo 10 igrača, pored toga crno beli u velikim problemima sa faulovima. Aranitović i Dalo sa četiri lične. Šalić, Musli i Gagić sa po tri. Četiri minuta do kraja, FMP ponovo ima prednost, 74:75. Aranitović napušta igru zbog pete lične, Čvorović skokom u napadu dolazi do dabl dabl učinka. Tri minuta do kraja, Dalo vraća prednost Partizanu. FMP do sada šutirao 38 puta za tri. Debitant Marinković postiže svoje prve, veoma važne poene za Partizan, koji ide na plus tri.  Šturanović brzo odgovara trojkom i ponovo izjednačuje. Filip Čović u poslednjem napadu preuzima odgovornost, ali se okliznuo, “mrtva” lopta za Partizan, koji će imati poslednji napad za produžetke ili pobedu. Nakon finte šuta Mihajlo Andrić pogađa za izjednačenje, 7 sekundi do kraja.  Igraće se produžeci!

Prvi posed lopte za FMP, Dobrić uspeva da pogodi za tri, njegov dvanaesti poen. Pokušaj Daloa da poentira rezultirao je blokadom, lopta za FMP. Gagić je pokušao da dođe do zakucavanja, međutim dosuđena je nesportska greška Đukanoviću, Gagić polovičan. Jedini plejmejker Partizana Boris Dalo završava utakmicu zbog pete lične greške, proveo je sve vreme na parketu. FMP Vodi sa šest poena. Trojkom Čovića FMP na +7. Nadovezao se Čvorovič koji je ubacio novu trojku za svoj 27 poen. U poslednji minut produžetka FMP ulazi sa prednošću od 8 poena. Na kraju Partizan uspeva da spusti na 89:95. FMP je zasluženo otišao u polufinale.