Partizan ispustio +15, Zvezda slavila po treći put u sezoni (72:75)

Partizan NIS- Crvena zvezda Telekom 72:75 (20:16; 23:12; 10:22; 19:25 ) Uoči početka ovog košarkaškog derbija delimično je izostala ona prepoznatljiva atmosfera. Nema trofeja koji znači bilo šta osim prestiža, ali i to se piše u istoriji. Zbog toga, nije svejedno kome će pripasti ovaj derbi, naravno uvek je dobro pobediti starog sportskog rivala. Od početka, uprkos greškama timovi su prikazali borbenost, u igri koš za koš Zvezdu je nosila isključivo centarska linija pre svih Boban Marjanović, dok je domaći tim igrao raznovrsnije. Ulaskom Pavlovića, taktika “crno-belih” je preusmerena na ulaz i asistenciju, kako bi se češće napadao Zvezdin centar. U takvim situacijama obično se nalazio Milutinov, ali nije sve završavao na najbolji način, ipak dominirao je u ofanzivnom skoku. Iako su gosti tokom većeg dela vodili, Pavlović je sa dva puta po tri poena (trojka, koš plus faul) donosio vođstvo Partizanu, uostalom njegovim poenima uz zvuk sirene se otišlo na prvu pauzu rezultatom 20:16. U tom periodu se dogodio kraći incident ispod tribine sa navijačima Zvezde, nekoliko njih je upalo sa tribine u parter prostor, ali ih je sačekala energična intervencija Žandarmerije, proradili su pendreci, sa tribine je na organe reda poletelo par stolica i reklama, ali se sve brzo smirilo. Na terenu, Partizan je dominirao u odbrani, čak dva puta gosti nisu našli rešenje ni do isteka napada, a ni ofanzivni skokovi kojih nije bilo malo nisu rezultirli poenima. Na drugoj strani Gagić, Pavlović (ponovo uz dodatno bacanje) i Bertrans su povećali razliku na devet. Jedino je Radenović na drugoj strani pogađao, pogodivši prvu trojku koje su i nakon Cibone ostale problem Radonjićevom timu. Presing “crvenih” je doneo rezultat, deficit je smanjen na pet, ali igra kontri uz odličnu odbranu n niskom postu, pre svega Milutinova, uz Bertransov šut koji je proradio je donela novu razliku. Upravo je Milutinov zakucavanjem doneo maksimalnu prednost od petnaest razlike na poluvremenu. Iako su izabranici Vujoševića agresivno ušli u treću deonicu, sa namerom da povećaju razliku i prelome meč, početak je pripao Zvezdi. Snažnom odbranom i serijom od devet poena su se vratili u život. Usledila je još jedna mini serija Partizana, zanimljivo da je Bogdanović tek tada, nakon ulaza postigao svoj četvrti poen. Posledice psihofizičke opterećenosti oba tima videle su se u šutevima, uglavnom tako nepreciznim, kao da igraju neiskusni basketaši. Zonom i odbranom i znatno raznovrsnijom igrom u napadu se Zvezda približila na svega tri poena zaostatka. U završnici tog dela su se strasti donekle raspalile nakon nešto oštrijeg faula Lazića nad Bertransom, međutim nastavljeno je u granicama sportskog nadmetanja. Katić je ofanzivnim skokom i poenima uz sirenu postavio 53:50 na kraju ovog dela. Poslednja četvrtina nalikovala je prvoj, čvrsta borba, sijaset faulova, ponovo bez šuta uz tenziju u porastu. Tek je Pavlović zakucavanjem iz kontre ponovo odvojio svoj tim na plus pet. Simonović je drugom trojkom za Zvezdu spustio na dva, a Nelson ulazom izjednačio na pet i po minuta do kraja, na semaforu je stajalo 61:61. Nakon dosta promašaja, Bogdanović je na nešto manje od četiri minuta do kraja pogodio prvu trojku i uveo meč u finiš sa malom prednošću za svoj tim, povisio je Lovernj nakom ofanzivnog skoka, a onda se razgoropadio Blažič, najpre je pogodio za tri, zatim ukrao loptu i zakucao u kontri uz nesportski faul. Bacanje je promašio, a nakon dodatnog napada i Simonovićeve, pa Radenovićeve uhvaćene lopte ostalo je poen prednosti za Zvezdu na minut do kraja. Bertrans je dva puta promašio iza 6,75 a domaće navijače je trojkom na 18 sekundi pre kraja “tuširao” Simonović, momak koji je odlično odigrao čitavu četvrtinu. U napadu Partzana tražio se šut za tri, Bertrans i Bogdanović nisu bili uspešni, ali do lopte je došao Tepić i smanjio na dva, ostalo je šest sekundi do kraja. Brz faul je poslao Nelsona na liniju penala, Amerikanac je pogodio prvo, promašio drugo, lopta se odbila na “ničiju zemlju” i vreme je isteklo.