Partizan ispustio domaći teren: Sjajni Kalinić vodio Zvezdu do pobede

Košarkaši Partizana načinili su podvig u drugom meču Plej ofa ABA lige, kada su “oteli” prednost Domaćeg terena izabranicima Dejana Radonjića. Tadašnji uspeh samo dva dana kasnije ispustili su crno-beli.

sasa-pavlovic-dule-vujosevic

Od samog početka meča Crvenu zvezdu služio je skok, kako u odbrani, tako i u napadu. Da ova utakmica neće biti kao prethodne pokazali su gosti već nakon 7 minuta, tada su crveno-beli poveli po prvi put a ujedno se videlo da će ova utakmica izaći van okvira ranijih bar što se efikasnosti tiče. Nakon 10. minuta 20:26 za Zvezdu.

Crvena Zvezda Telekom Belgrade v Galatasaray Liv Hospital Istanbul - Turkish Airlines Euroleague

Druga četvrtina nije donela mnogo promena ali je donela nervozu na terenu, sudija Belošević posredovao je u incidentu Kalinića i Saše Pavlovića, koji je u ovaj meč ušao sa velikom dozom nervoze.  Nakon 12. minuta igre, prva dvocifrena prednost za goste. 20:30. Do kraja poluvremena puleni Duška Vujoševića imali su snage taman toliko da prednost gostiju umanje 44:51.

Dosta nervoze i na početku treće deonice, ponovo je jedan od aktera bio Saša Pavlović, koji se “obračunao” sa Lazićem tako što ga je udario ispod pojasa. Gostujući igrači iskoristili su nervozu Partizana kako bi svoju prednost u jednom momentu podigli na 16 poena, što je ujedno bila i najveća prednost u meču. Nakon tri četvrtine crveno-beli nisu ispuštali prednost 58:71.

Furiozno su počeli košarkaši Partizana poslednju deonicu, nakon samo tri minuta spustili su se na jedan poen zaostatka, ali se motor gostiju ponovo upalio i dobrom skok igrom pre svega ponovo su se odvojili gosti. Prednost nakon pet minuta poslednje deonice bila je pet poena za crveno-bele.  Crvena zvezda je na kraju uspela da vrati prednost domaćeg terena i sutra će imati priliku da zatvori seriju na gostujućem terenu. Na kraju 80:90.

Najefikasniji u domaćem timu bili su Mačvan sa 17 i Akojon sa 14 poena. Kod gostiju su se istakli Kalinić sa 25 i Dzenkins sa 22 poena.