Partizan poslao jasnu poruku Cedeviti pred F4!

Na najbolji mogući način su košarkaši Partizana završili regularni deo ABA lige. oni su u Pioniru savladali ekipu Cedevite rezultatom 77:68 i poslali zagrebčanima jasnu poruku pred meč ova dva tima u plejofu ABA lige.

Utakmicu je poenima otvorio Bertans, koji je trojkom i poenima sa linije za slobodna bacanja doneo prednost Partizanu od 5:0. Na mini seriju crno belih uzvratili su gosti, koji su se oslobodili početnog pritiska i sa šest vezana poena prešli u vođstvo. Nezadovoljan kriterijumom suđenja, u prvom delu početnog perioda Vujoševiću je dosuđena tehnička greška,  koju gosti nisu iskoristili. Nakon čega su domaći košarkaši uhvatili zalet i napravili seriju 10:0. Na kraju prvog perioda 20:14 za Partizan.

Drugi period otvorio je Bogdanović trojkom, ali je Baždarić odmah uzvratio. U sledećem napadu, publiku su podigli Tepić i Pavlović, kada je Tepić ukrao loptu gostima i bacio lob pas za Pavlovića koji je zakucavanjem oduševio 6000. gledalaca u Pioniru. Sa jedne strane Bogdanović i Bertans, sa druge Smit i Babić razmenjivali su poene. 42:29 pisalo je na semaforu na kraju prvog poluvremena.

Pauza nije godila igračima oba tima, nakon povratka na teren u uvodnim minutima viđeno je dosta grešaka na obe strane, “maler” za crno bele razbio je Milutinov, koji je u 3. minutu treće četvrtine upisao prve poene za domaći tim.  Nakon igračima Partizana kao da je pao kamen sa pleća, igrali su rasterećenije i u napadu i odbrani, presingom su zadavali glavobolje timu Jasmina Repeše. Pojavila se i igra u reketu, koja je nedostajala igračima Partizana, centri crno belih zaigrali su opuštenije i sigurnije. U poslednju deonicu ušli smo rezultatom 61:45.

I Cedevita je u poslednjem periodu popravila igru u odbrani pa je poentiranje za oba tima postao znatno teži zadatak. Davis Bertans je sa nekoliko trojki u poslednjim trenucima utakmice pokazao da se vraća u prepoznatljivu formu, uz zvuk sirene preko ruke pogađao je  i držao prednost crno belih sigurnom, Pored letonca, koji je ubacio 14. poena odličnu rolu pružili su, Tepić sa 12, a Pavlović, Bogdanović i Gagić po 10 poena.

U Cedeviti raspoloženi su bili, Nurkić 15 sa poena, a Babić je upisao 13.