Sigurna pobeda Partizana nad Radničkim 82:70

Partizan – Radnički 82:70 (19:17; 20:19; 20:15; 23 : 19)

U “Pioniru” se već tokom zagrevanja oseća svečana atmosfera. Navijači su pozdravili svog najvećeg ljubimca, trenera Duška Vujoševića kome su pevali u čast 55. rođendana. Vujoševiću je takođe uručen i poklon, a najveći razlog za zadovoljstvo Grobara je povratak Davisa Bertransa iz SAD gde se oporavljao od povrede zadobijene pre osam meseci.

Atmosfera kao da je uticala na šut gostiju, od početka, kada je Kalinić promašio zakucavanje, viđen je veliki broj promašaja. Gosti su igrali svoju prepoznatljivu igru, sa velikim brojem šuteva, ali i promašaja, čak i zicera. Na drugoj strani, nije ni Partizan briljirao, osim samog efikasnog početka ni njih nije služio šut. Radnički je trojkama Mlađana i Kalinića stvorio mali kapital, ali serijom poena, od čega i trojka Lovernja u poslednjoj sekundi deonice, Partizan je stekao malu prednost u prvih deset minuta.

Partizan je u drugom delu napravio seriju za vođstvo od sedam razlike, nakon toga su se raspucali i Šumadinci. Brkić je dva puta pogodio za tri, nakon njega i Mlađan za svega jedan poen zaostatka. Pavlović je na drugoj strani s dve trojke pokazao da se vraća u formu. Nešto boljom odbranom i kontrama “crno-beli” su ipak u finišu uspostavili egal. A Lovernj je ponovo uz zvuk sirene obezbedio prednost od tri poena na poluvremenu.

Preciznost u napadu i agresivnost u odbrani ubrzo su doneli prvu dvocifrenu prednost Partizanu. Ipak, ni dvanaest poena minusa nije značilo kraj, Katnić i Marinović su minus prepolovili. Do kraja četvrtine pravolinijska igra i istom razlikom su otišli na odmor.

Kinsi je nosio igru Partizana u poslednjoj četvrtini, pogađao je prvo trojke, a zatim i za dva, u svom stilu, iz driblinga. Na drugoj strani jedino je Lešić bio rešenje u napadu Kragujevčana koji se nisu lako dali. Poeni koji su prelomili meč bilisu: Kinsijev ulaz na nešto manje od četiri minuta pre kraja. Nakon polaganja iz teške pozicije i realizovanog slobodnog bacanja, razlika je otišla na dvanaest. Nešto kasnije slično je učinio i Lovernj. Do kraja je razlika ostala na deset i više, a Kinsi je nakon ukradene lopte u poslednjem minutu atraktivno zakucao za konačnih 82:70.