Partizanova evropska propast!

U večerašnjem susretu 3. kola grupe C Lige Evrope Partizan je na svom terenu doživeo pravu katastrofu protiv ekipe Bešiktaša! Utakmica za zaborav Beograđana završila se rezultatom 0:4, a strelci za goste bili su Kavlak, Demba Ba, Ozjakup i Tore. Jedini srpski predstavnik u Evropi je protiv Turaka pokazao da ne poseduje dovoljno tehničkih, taktičkih i fizičkih sposobnosti kako bi se relativno ravnopravno borio sa svojim rivalima u drugom po rangu kontinentalnom takmičenju.

Početak susreta nije najavljivao ovakvu blamažu. Počeli su sasvim solidno beogradski crno-beli. Međutim, kako je utakmica tekla, tako su se stvari postavile na svoje mesto. Razlika u klasi dva tima je bila sve očiglednija. Poker u mreži Parnog valjka najavio je austrijski reprezentativac turskog porekla Veli Kavlak u 18. minutu susreta, kada je sjajnim udarcem sa više od 25 metara matirao Lukača koji je, stiče se utisak, mogao i bolje reagovati. Čak i nakon primljenog gola, izabranici Marka Nikolića su imali šansu da meč odvedu u drugom pravcu. Probio je Škuletić po levoj strani i asistirao mladom Živkoviću na ivici peterca, međutim, odlično je reagovao golman gostiju Zengin. Malo po malo, Partizan je slabio u fazi odbrane i to su Turci odlično iskoristili. Pred kraj poluvremena viđena je stativa Torea nakon odličnog prodora, ali ono što nije iskoristio on, jeste Demba Ba. Senegalac je odlično iskoristio asistenciju Šahana u srcu šesnaesterca i u 45. minutu doneo svom timu prednost od 2:0. Tim rezultatom se i završilo prvo poluvreme.

Drugo poluvreme je počelo pravim blickrigom tima iz Istanbula. U 52. minutu Ozjakup je postigao gol nakon dobre asistencije Torea, koji je tokom čitavog susreta pravio ogromne probleme odbrani Partizana. Samo dva minuta kasnije, upravo je Gokan Tore postigao gol nakon jedne dubinske lopte Dembe Be po sredini terena. Do kraja utakmice viđeno je samo vrhunsko “odrađivanje posla” tima Slavena Bilića. Partizan je pretio uglavnom iz kontri i polukontri. Pokušavao je Nikolić da osveži ekipu ulaskom Markovića, Grbića i Ninkovića umesto Drinčića, Živkovića i Lazovića, ali to nije dalo previše rezultata. Sastav sa trojicom 18-godišnjaka (pritom jednim debitantom) nije imao šta da traži protiv prvoplasiranog tima turske Superlige. Ono što je pozitivno u igri Beograđana bilo je debitantsko izdanje 18-godišnjeg desnog beka Miladina Stevanovića koji je sasvim zadovoljavajuće zamenio teško povređenog Vulićevića. Takođe, svetla tačka ovog susreta su sigurno najvatreniji navijači Partizana koji nisu stali sa pesmom nijednog trenutka, štaviše, iz grla se orilo još jače nakon četvrtog pogotka gostiju.