“Petarda” Makedoncima za kraj

Reprezentacija Srbije ubedljivom pobedom od 5-1 nad Makedonijom, završila je kvalifikacije za SP u Brazilu 2014. godine. Orlovi su pred punim stadionom u Jagodini, pre svega odličnom i požrtvovanom igrom uspela da se osveti Makedoncima za poraz u Skoplju prošle godine i na trijumfalan način završi ovaj kvalifikacioni ciklus.

Strelci za Srbiju u ovom meču bili su Ristovski autogol u 16. minutu, Basta 19, Kolarov 38. minut iz penala, Tadić 54. minut i Stefan Šćepović u 73. minutu dok je počasni gol za Makedoniju delo Jahovića u 83. minutu susreta. Dušan Basta večeras je odigrao svoj najbolji meč u dresu reprezentacije. Pored postignutog gola, i dve asistencije, Basta je tokom cele utakmice bio pretnja po gol gostiju. Od samog starta meča, Srbija je preuzela inicijativu, ređale su se brojne prilike pred golom Makedonaca, a samo nedostatak sreće i koncentracije u završnici su razlozi što rezultat nije bio ubedljiviji. Večeras se jasno moglo videti koliko je Nemanja Matić bitan šraf u našem timu i koliko smo izgubili njegovim izostankom u početku kvalifikacionog ciklusa. Čvrstina i agresivnost u odbrani, brza proigravanja i tačni pasovi, su ono što je Srbiji često nedostajalo, a Nemanja Matić ovih karakteristika ima na pretek. Na kraju ubedljiv trijumf uz lepršavu, napadačku igru i gorak ukus u ustima posle meča, svesni da smo u ovim kvalifikacijama možda mogli i više, ali i ponosni, puni optimizma pred iskušenja koja nas očekuju u narednim godinama, jer se večeras jasno moglo videti da Srbija ima respektabilan tim za budućnost.

U preostala dva meča u našoj grupi, Belgija je na svom terenu odigrala nerešeno sa Velsom  1-1, dok su Škoti i drugi put bili bolji od Hrvatske, koja je očigledno u velikoj, ne samo rezultatskoj, već i igračkoj krizi, rezultatom 2-0.