Pobeda Partizana u Smederevu

Košarkaši Partizana su u 15.kolu ABA lige u Smederevu pobedili domaću Mega Vizuru sa 81:76 ( 25:14, 14:16, 28:24, 14:22 ). Pobedu su izvojevali lakše nego što rezultat govori. Mega je na ovoj utakmici, bila oslabljena neigranjem Krstića i Radovića, a Partizan bio lišen Nikole Milutinova zbog bolesti.

Na početku, ujednačena igra sa po nekoliko grešaka na obe strane. Partizan je zapretio serijom 8:0, na koju je Mega uzvratila istom merom. Do kraja te deonice Partizan se dobrom odbranom odlepio na 11 razlike (14:25).

U drugom delu, Partizan nastavlja sa dobrom igrom i u 4. minutu već je imao 14 poena prednosti. Međutim, Mega se nije predavala i serijom 8:0 napravila minus šest. Ipak, do kraja poluvremena Partizan povećava svoju prednost i na poluvreme se odlazi rezultatom 39:30.

Na početku 3.ćetvrtine crno beli serijom 10:2 dolaze na 15 poena razlike. Razlika se povećavala i dostigla maksimalnih 20 razlike, 60:40. Zatim sledi opuštanje izabranika Velimira Gašića i Mega poenima Reljića i Varde smanjuje na 62:51. Na kraju te četvrtine, Partizan vodi 67:54.

U poslednjoj deonici, Partizan održava prednost, sve do poslednjih minuta, kada dolazi do pada koncentracije što domaći koriste i smanjuju na konačnih  76:81.

U Partizanu najbolji su bili Milosavljević sa 22 poena, 4 asistencije, Bogdanović sa 19 poena, 7 asistencija, 5 skokova i Kinsi sa 11 poena i 10 skokova.
U Mega Vizuri najbolji su bili Varda sa 18 poena, 5 skokova, Avramović sa 16 poena, 6 skokova, Jokić sa 13 poena i 9 skokova i Miljenović sa 7 poena i 11 asistencija.

U narednom kolu, Partizan dočekuje Krku, dok Mega gostuje kod Igokee.

IZJAVE

Dejan Musli: Jako bitna pobeda za nas. Znali smo da Mega ima dobru i mladu ekipu. Okrećemo se narednim utakmicama.

Možete li nam reći vaša očekivanja od utakmice sa Bajernom?

Musli: Idemo na pobedu, kao i na svakoj utakmici. Biće teško, ali pokušaćemo, daćemo sve od sebe.

Velimir Gašić: Znali smo da će biti teška utakmica i da Mega ima mlad, perspektivan tim. Bilo je perioda dobre igre, međutim bilo je i loših trenutaka, dopuštali smo Megi da se vrati u igru. Nismo koristili mis meč situacije, i nismo dobro gradili reket posle promašaja Meginih igrača. Hteo sam da produžim klupu zbog energije, koja nam je bitna zbog narednih mečeva. Andrić, Šalić i Bezbradica su zaslužili svoju šansu i na ovoj utakmici su dobili. Inače, imali smo zdravstvenih problema pre ovu utakmicu, Milutinov je bolestan, a i Kinsi je imao nekih problema.

Saša Avramović: Dopustili smo da se oni, zahvaljujući našim greškama odvoje na 20-ak razlike. Celu utakmicu smo jurili prednost prednost, ali nismo imali snage da jr sasvim stignemo. Sledeće dve utakmice gostujemo, i bilo bi dobro da bar jednu rešimo u svoju korist.

Dejan Milojevic: Čestitam Partizanu na zasluženoj pobedi. Nismo bili dovoljno hrabri, nismo imali dovoljno energije. Oni su bili agresivniji. Mi smo kombinovanom odbranom stizali, na momente, ubedljivu prednost Partizana. Nisam zadovoljan karakterom igrača.