Pobeda Zvezde i u drugom kolu

Vaterpolisti Crvene zvezde su uz mnogo više muke nego što se očekivalo savladala holandski Šurman. Konačni rezultat 16:10, po četvrtinama 3:2, 4:4, 4:3, 5:1.

Iako je sve vreme bila u prednosti, Zvezda se tek krajem treće četvrtine odvojila, što je za holandski tim bio prevelik zalogaj.

Odličnu partiju pružio je američki reprezentativac Džon Man, letošnje pojačanje Crvene zvezde na poziciji centra pokazao je da će biti više nego dostojna zamena za Duška Pijetlovića, postigao je četiri gola, sve dok se igralo “egal” u prvom poluvremenu, tada je njegov učinak bio stoprocentan.

U drugom meču se sastaju Rusi, od 19 časova igra se meč Sintez – Spartak Volgograd.

Drugi predstavnik Srbije, Radnički Kragujevac večeras u 20.30 igra u Đenovi protiv domaćeg Pro Reka, “Đavoli” će pokušati da pobedom dođu do prve pozicije koja bi im omogućila lakšeg protivnika u doigravanju.

Sutra su na programu i poslednji mečevi ovih turnira, Zvezda će u podne igrati protiv Sintez Kazanja, a kragujevčani će u istom terminu igrati protiv Mladosti iz Zagreba.