Polufinalisti Kupa, njhov put ka trofeju

Jagodina

Put kojim je Jagodina išla kroz Kup nije bio preterano težak, iz igre su izbacivali timove iz Prve lige, sve dok se u četvrtfinalu nisu “ukrstili” sa Radom.

U šesnaestini finala Jagodina je snage odmerila sa Bežanijom koju je rutinski savladala 2:0.

Nakon te utakmice ekipa Jagodine ugostila je ekipu Novog Sada. “Ćurani” susavladali “Kanarince” sa minimalnih 1:0 a gol je postigao požrtvovani El Monir u prvom minutu nadoknade prvog poluvremena.

U četvrtfinalu Jagodinu je dočekao Rad koji je takođe imao velike ambicije u Kupu ali Jagodina je još jednom pokazala da je tim koji je iz utakmice u utakmicu igra sve bolje i golom Lepovića u 61. minutu se plasirala u polufinale Kupa.

Jagodina je sastav koji je tokom sezone beležio dobre rezultate i u Jelen Super ligi pa ne bi bilo “čudo” da ih vidimo u finalu Kupa.

“Ćurani” su se sa Javorom poslednji put u Kupu sastali 26. oktobra 2011. u osmini finala kada je Javor prošao dalje zahvaljući boljem izvođenjem jedanaesteraca, a njihov poslednji prvenstveni okršaj viđen je 22. septembra 2012. kada je Jagodina na svom terenu slavila 1:0.

Desni bek današnjih gostiju Milan Milinković do skoro je nastupao za Javor a treba napomenuti da je sadašnji trener Javora, Mladen Dodić svojevremeno vodio ekipu Jagodine.

Javor

Javorov pohod na Kup počeo je gostovanjem u Zemunelu gde su Teleoptik savladali nakon neverovatne penal serije, bilo je 8:7 za tim iz Ivanjice.

Nakon susreta sa Teleoptikom, u sledećoj rundi Javor je dočekao i rutinski savladao Smederevce sa 3:0. Dva gola postigao je Radivojević (21′,61′), nastavivši započeto u prvenstvu kada je postigao het-trik u pobedi Ivanjičana na stadionu kraj Dunava (5:0), a jedan je postigao Milović u 38. minutu.

U četvrtfinalu Kupa Javor je gostovao prošlogodišnjem finalisti – Borcu iz Čačka, na ovoj utakmici, takođe smo videl penale u kojima su fudbaleri iz Ivanjice bili bolji – pobedili su 5:4.

Vojvodina

Vojvodina je u prvoj utakmici u Kupu dočekala Donji Srem kojeg su savladali 1:0. Nakon te utakmice Novosađani su golom Oumarua, minimalnim rezultatom bili bolji od Čukaričkog.

Najteži ispit za Vojvodinu došao je u četvrtfinalu, odigrali su vojvođanski derbi sa Spartakom, a nakon 1:1 u regularnom delu, Vojvodina je prošla dalje nakon penala.

Vojvodina i OFK Beograd ove sezone su se sastali u 6. kolu Superlige a rezultat na toj utakmici bio je 0:0.

Vojvodina je pre dve godine ušla u finale, a s klupe ih je predvodio upravo trener današnjeg rivala, Zoran Milinković.

OFK Beograd

OFK Beograd, tim sa usponima i padovima tokom sezone moraće sve snage da uloži u dvomeč sa Vojvodinom u polufinalu Kupa.

“Romantičari” su superiorno startovali u Kupu, na Omladinskom stadionu OFK Beograd savladao je Slogu sa ubedljivih 5:0.

Nastavak takmičenja u Kupu doneo je interesantan duel sa Inđijom, OFK Beograd je poveo već u 12. minutu golom Adžića ali radost Beograđana trajala je samo devet minuta jer je  Dimitrov izjednačio. U 36. minutu preokret Inđije, Dubajić je doveo svoju ekipu u prednost. U drugom poluvremenu OFK Beograd potvrđuje da je favorit i za  manje od 20 minuta stigao je do prednosti od 3:2. Najpre je Rodić izjedaničio u 52. minutu a Bogavac doneo pobedu plavo-belima u 68. minutu.

Veliki ispit za “Romantičare” došao je u četvrtfinalu, OFK Beograd je kartu za polufinale tražio na Marakani, protiv Crvene zvezde.

Utakmicu je golom otvorio Grbić u 13. minutu, Lazović je izjednačio ali za samo pet minuta OFK Beograd je obezbedio polufinale, Bogavac je u 63. minutu doneo prednost timu sa Karaburme da bi Grbić svojim drugim golom u 68. minutu rešio pitanje pobednika.