Poznati svi učesnici Lige Šampiona za sezonu 2013/14

Poznato je poslednjih 5 učesnika grupne faze Lige Šampiona za sledeću sezonu. To će biti Zenit, Milan, Real Sosijedad, Viktorija Plzen i Seltik.

Zenit je u revanšu savladao P.Fereiru na svom stadionu sa 4-2, i ukupnim rezultatom 8-3, možda i ubedljivije nego što se očekivalo obezbedio plasman u najelitnije društvo. Golove su postigli Dani (29 i 48 min), Bukarov 66 min i Andrej Aršavin u 78 minutu sa bele tačke dok su za P.Fereiru golove dali Manuel Hoze 67 min i Karlao u 90 minutu.

Milan je večeras ubedljivo savladao PSV u derbiju završne faze kvalifikacija rezltatom 3-0 . Postigli su Italijani gol na vreme i uspeli da iskontrolišu utakmicu bez nekih većih problema, preteći gostima uglavnom iz kontri. PSV je večerašnjom partijom u većem delu meča pokazao da ova ekipa sigurno ima budućnost, i da večeras Milan nije bio na drugoj strani verovatno bi i njih gledali u Ligi Šampiona. Strelci za Milan u večerašnjem meču bili su Boateng u 9. i 77. minutu i Baloteli u 55 minutu.

Real Sosijedad nastaviće da živi svoj san u grupnoj fazi Lige Šampiona. Fantastična generacija koja je bila iznenađenje Primere prošle sezone, pokazala je u dvomeču sa daleko iskusnijom ekipom Liona da ništa nije slučajno. Posle iznenađujućih 2-0 na Žerlanu, Španci su i u revanšu bili bolji identičnim rezltatom 2-0 i golovima Karlosa Vele u 67. i 90. minutu  potvrdili da imaju kvalitet za najelitnije takmičenje u Evropi.

Viktorija Plzen je odradila veći deo posla još u Češkoj, i u večerašnjem revanšu glavni cilj je bio postići gol u gostima i odoleti početnim naletima Maribora. Odradili su to na fantastičan način, postigavši gol već u trećem minutu i na taj način preokrenuli tok meča u svoju korist. Pokušavali su Slovenci da dođu do preokreta, ali ih je rano primljen gol očigledno uzdrmao, pa je do kraja ostalo 0-1 za Čehe. Strelac jedinog gola bio je Stanislav Tecl u 3. minutu.

Seltik je večeras priredio najveću dramu. Posle šokantnog poraza od 0-2 u Kazahstanu, Škoti su večeras uspeli da preokrenu ukupan rezultat i pobedom od 3-0 protiv Šahtjora iz Karagandija se plasiraju u Ligu Šampiona. Da je sa druge strane bio drugi, zvučniji protivnik od Kazahstanskog čuda verovatno bi cela Evropa večeras brujala o velikom preokretu Škota, ovako oni su večeras odradli ono što se od njih i očekivalo samo na mnogo teži način. Golove za Seltik postigli su Komons u 45. minutu, Samaras u 48. i Forest u 90. minutu.