Premijer Liga: Arsenal usamljen na vrhu, Junajtedu samo bod

Arsenal je pružio danas još jednu sjajnu partiju, i trijumfovao nad ekipom Noriča sa 4-1. Nisu imali gosti rešenja za trio Tobdžija, Ozil-Kazorla-Vilšir, koji su se poigravali sa njihovom odbranom tokom većine meča. Strelci za Arsenal bili su Vilšir u 18. minutu, Ozil u 58. i 88. minutu i Aron Remzi u 83. minutu dok je počasni gol za goste delo Hovsona u 70. minutu. Arsenal se ovim trijumfom osamostalio na čelu tabele.

Sa druge strani, aktuelni šampion Mančester Junajted ponovo je razočarao svoje navijače. Sezona koju već sada mnogi navijači žele da zaborave, bes koji je usmeren ka menadžeru Mojesu je sve veći, a posle današnjeg kiksa kod kuće, verovatno će se strasti još više uzburkati. Počelo je dobro, poveo je Junajted golom Van Persija u 26. minutu, ali je u finišu meča, tačnije u 89. minutu usledeo šok, pošto je hrvatski reprezentativac Lovren izjednačio i postavio konačan rezultat. Junajted se nalazi posle 8. kola tek na 11 mestu sa samo tri pobede i zaostaju za Tobdžijama već 8 bodova.

Čelsi je bio siguran kod kuće, protiv Kardifa. Plavci su slavili sa ubedljivih 4-1, i nastavili da održavaju korak sa vodećim timovima. Siti je na tradicionalno teškom gostovanju Vest Hemu ipak bio ubedljv. Građani su slavili sa 3-1.