Premijer liga: Derbi pripao Mančesteru, poraz ostalih favorita

U utakmicama 11. kola Premijer lige koje su odigrane danas, derbi kola pripao Mančester Junajtedu, dok su ostali favoriti za osvajanje titule poraženi.

Totenhem je na svom “Vajt Hart Lejnu” dočekao ekipu Njukasl Junajteda i neočekivano je poražen. Jedini gol na meču delo je Loika Remija u 13. minutu prvog poluvremena na asistenciju Joana Gufrana.

Pretposlednji na tabeli, ekipa Sanderlenda je dočekala favorizovanu ekipu Mančester Sitija na “Stadionu Svetlosti” i slavili su pogotkom Filipa Bardzlija u 21. minutu prvog poluvremena.

U derbiju kola, Mančester Junajted je dočekao ekipu Arsenala na “Old Trafordu”. “Đavoli” su pre ovog kola bili na 8. mestu i trebala im je pobeda nad prvoplasiranom ekipom Arsena Vengera da bi, koliko toliko, uhvatili priključak. Derbi je obeležio fantastičan pogodak Robina Van Persija na asistenciju Vejna Runija iz kornera u 27. minutu. Još jedan interesantan detalj je i povreda Nemanje Vidića posle duela sa sopstvenim golmanom Davidom De Heom.

I u poslednjoj utakmici 11. kola, Svonzi je dočekao Stouk Siti. “Labudovi” su na poluvremenu gubili sa 2:0, pogotcima Džonatana Voltersa i Stivena Ajrlenda u 8. i 25. minutu. Tim rezultatom je završeno prvo poluvreme. U drugom poluvremenu “Labudovi” kreću na sve ili ništa i do 93. minuta daju 3 gola, za rezultat 3:2, pogotcima Vilfreda Bonija i Ešlija Vilijamsa. U 93. minutu Stouk izjednačuje rezultat iz jedanaesterca koji je realizovao Čarli Adam.

13:00 Totenhem Hotspur-Njukasl Junajted 0:1
15:00 Sanderlend-Mančester Siti 1:0
17:12 Mančester Junajted-Arsenal 1:0
17:10 Svonzi Siti-Stouk Siti 3:3