Premijer liga: Nastasić poklonio pobedu Čelziju

Završeno je 9. kolo Premijer lige. U derbiju kola sastali su se Mančester Siti, našeg Matije Nastasića, i Čelzi, srpskog kapitena Branislava Ivanovića. Poveo je Čelzi golom Andree Šurlea u 33. minutu na asistenciju Fernanda Toresa, i tim rezultatom je završeno prvo poluvreme. U 49. minutu “Građani” izjednačuju rezultat preko Serhija Aguera, na asistenciju Samira Nasrija. Pobedu timu iz Mančestera donosi Fernando Tores, uz neviđenu grešku i nesporazum sa golmanom Hartom, srpskog reprezentativca Matije Nastasića.

U ostalim utakmicama 9. kola odigranim danas, postignuti su sledeći rezultati:

Ekipa Sanderlenda je na svom “Stadionu Svetlosti” savladala ekipu Njukasl Junajteda sa 2:1, golove su postigli za Sanderlend, Stiven Flečer u 5. i Fabio Borini u 84. minutu, a za Njukasl gol je dao Matje Debiši u 58. minutu.

Svonzi i Vest Hem su odigrali bez golova 0:0, a Totenhem je, kao domaćin, savladao ekipu Hal Sitija minimalnim rezultatom 1:0, jedini pogodak na meču je delo Roberta Soldada u 80. minutu iz jedanaesterca.

Sanderlend-Njukasl Junajted 2:1
Čelzi-Mančester Siti 2:1
Svonzi-Vest Hem Junajted 0:0
Totenhem-Hal Siti 1:0