Preporođena Zvezda uništila Panionios

Crvena zvezda – Panionios 84:64 (16:19; 23:16 ;22:12; 23:17)
Crvena zvezda nakon 20 minuta igre ima prednost u meču treće runde last 32 faze Evrokupa, koju crveno beli igraju sa Panioniosom. U Pioniru oko 5 ipo hiljada ljudi.

Gosti su sigurno ušli u meč, sa tri trojke i ravnomernom raspodelom poena kažnjavali su brzopletost igrača Zvezde. Uz pomenuto, u odbrani je nedostajalo agresivnosti, pa je druga lična dosuđena tek nakon sedam minuta. Ulaskom je Dženkins individualnim kvalitetom doneo kratkotrajno poboljšanje, ali to nije puno zasmetalo raziganim Grcima. Ipak, Nelson je trojkom doneo prihvatljivih minus tri na kraju prvog dela (16:19).

Drugi deo doneo je prvo vođstvo Zvezde tek nakon 15 minuta. U čitavoj toj deonici gosti su se “nudili”, ali zahvaljujući pre svega katastrofalnom odbrambenom skoku i zagrađivanju Zvezdinih igrača do veće razlike nije došlo. Utisak je pred veliki odmor popravio Dženkins koji se akcijom za koš plus faul doneo vođstvo 39:35.

Sa sedam vezanih poena Zvezda je došla do dvocifrene razlike 46:35 i primorala trenera Sfairopulosa da zatraži odmor. Odbrana je profunkcionisala i kaznila nedostatke Panioniosa, prvi poen su postigli tek nakon četiri i po minuta. Radonjić je sredinom četvrtine ukazao priliku mladom Rebiću sa zadatkom da podigne agresivnost, naročito na najopasnijem strelcu tima iz Nea Smirnija – Mekkalumu. Ipak, u napadu su poletarcu nekoliko puta zadrhtale ruke. Generalno vrlo dobra igra crveno-belih i samo je probuđeni Mekkalum sprečio veći deficit od 61:47 na kraju trećeg dela. Poslednjih deset minuta samo je utvrđeno ono što je do tada urađeno. Efikasnom igrom, Simonovića pre svih prebačena je prednost od 20 razlike, da bi maksimum bio 26. Tako da grčki tim ne može biti nezadovoljan sa konačnih 84:64.

Crvena zvezda: Rebić, Blažič 11(5 as.), Simonović 18 (8 sk.), Marjanović 10 (11 sk.), Radenović 6, Katić 7, Tejić, Nelson 7 (11 as.) , Dženkins 16, Dragićević 9

Panionios: Mekkolum 11 (6 sk.), Duvnjak 7 (4 as.), Karter 6, Milburn 6, Atanasulas , Batis 7, Skordilis 6, Langford 9, Mišel 4, Simtsak 2, Kiritis 4, Salustros 2