Primera: Atletiku samo bod, Barselona sigurna

Završne utakmice 13. kola španske Primere, donele su par neočekivanih rezultata.

Espanjol je na svom “Kornelia El-Prat” stadionu ugostio ekipu Sevilje. Domaćini su pre ovog kola imali samo bod zaostatka za ekipom koja im je dolazila u goste, i nadali su se pozitivnom rezultatu i skoku na tabeli. Gosti su otvorili utakmicu tvrdo, i već u 3. minutu poveli preko defanzivca Federika Facia, da bi već u 10. minutu prednost gostiju povećao Viktor Mačin Perez Vitolo. U 24. minutu Serhio Garsija donosi nadu domaćim fudbalerima, smanjivši rezultat na 1:2. Tim rezultatom je završeno prvo poluvreme. U 59. minutu pobedu gostima osigurava Karlos Baka koji povećava prednost na 1:3. U 84 minutu domaća ekipa ostaje sa igračem manje, pošto je drugi žuti karton dobio Viktor Sančez Mata.

Valensija je na “Mestalji” dočekala ekipu Valjadolida, i nadali se lakom poslu. Međutim, petnaestoplasirana ekipa se pokazala kao tvrd orah.

U 5. minutu Ever Banjega promašuje penal za domaćina, što je gostujuća ekipa kaznila 4 minuta kasnije, kada je u 9. minutu Havi Gera doneo prednost Valjadolidu. Domaći fudbaler Dorian Pablon izjednačuje u 29. minutu. Rezultatom 1:1 završeno je prvo plouvreme. U nastavku utakmice, u 50. minutu Alkatraz opet donosi prednost gostima za 1:2, da bi domaćin izjednačio tek u 76. minutu utakmice preko Sofiana Fegulija za konačnih 2:2.

Prvoplasirana ekipa Barselone je sa lakoćom savladala ekipu Real Betisa u gostima. Za 1 minut Barsa postiže dva gola, prvo u 36. minutu Nejmar, a zatim u 37. Pedro Rodrigez. Na poluvremenu rezultat 0:2. U nastavku utakmice počinje Fabregas Šou, prvo u 63. minutu a zatim i u 79. Sesk Fabregas postiže golove. Gosti se tada malo opuštaju i domaćin postiže počasni pogodak preko Horhe Moline iz jedanaesterca u 90. minutu. Konačni rezultat 1:4.

“Žuta Podmornica” je dočekala drugoplasiranu ekipu Atletika iz Madrida na svom “El Madrigalu”. U 2. minutu Atletiko dolazi do prednosti autogolom domaćeg fudbalera Maria Gaspara. U 79. minutu viđen je još jedan autogol, ovaj put je strelac bio gostujući fudbaler Huanfran, za konačnih 1:1.

12:00 Espanjol-Sevilja 1:3
17:00 Valensija-Valjadolid 2:2
19:00 Viljareal-Atletiko Madrid 1:1
21:00 Real Betis-Barselona 1:4