Primera: Barsa i Atletiko vratili Real u život pred El Klasiko

Fudbaleri Barselone odigrali su samo 0-0, na teškom gostovanju ekipi Osasune u Pamploni, i na taj način vratili u život najvećeg rivala, Real Madrid, pred El Klasiko koji je na programu iduće subote. Barselona je pre ovog meča imala niz od 64 meča u kojima su postigli barem jedan gol, koji je danas prekinut.

Real Madrid je u popodnevnom terminu sa 2-0 savladao ekipu Malage. Madriđani su otpor gostiju slomili tek u drugom delu igre. Di Marija je početkom drugog poluvremena doveo Real u vodstvo, da bi Kristijano Ronaldo u 90. minutu iz sumnjivog jedanaesterca nad Bejlom, postavio konačan rezultat.

Atletiko Madrid nije uspeo da iskoristi ovaj kiks Barselone, i osamostali se na vrhu tabele. Jorgandžije su večeras poražene od Espanjola sa 1-0, a jedini gol na meču jeste autogol golmana Atletika, Kurtoe u 54. minutu.

Đukićeva Valensija poražena je na Mestalji od Real Sosijedada sa 1-2. Golove za goste postigli su Grizman u 41. minutu i Pardo u 58. minutu, dok je jedini gol za Valensiju postigao Pabon u 90. minutu. Ovaj poraz znatno je udaljio Đukićeve izabranike od pozicije koja vodi u Ligu Šampiona.