Primera: “Žuta Podmornica” deklasirala Valensiju

U utakmicama 10. kola španske Primere koje su odigrane danas, najviše pažnje je privukao meč između Viljareala, četvrtoplasirane ekipe na tabeli, i Valensije, koju vodi naš stručnjak Miroslav Đukić. Valensija je u usponu forme i na gostovanje “Žutoj Podmornici” je otišla sa velikim samopouzdanjem, da bi prošli kao “bosi po trnju”. Ekipa Viljareala je pokazala zašto se, trenutno, nalazi pri vrhu tabele i sam rezultat dovoljno jasno govori u prilog tome. Utakmica je završena rezultatom 4:1 za Viljareal, a golove su dali u prvom poluvremenu Ikečukvu Uče u 17. i Ernan Perez u 22. minutu za domaću ekipu. Tim rezultatom je i završeno prvo poluvreme. U drugom poluvremenu, tačnije u 48. minutu jedanaesterac za domaće je promašio Đovani Dos Santos, da bi samo minut kasnije drugi gol na meču dao Ikečukvu Uče. U 63. minutu Valensija smanjuje rezultat na 3:1 golom kapitena Rikarda Koste, a konačan rezultat od 4:1 postavlja Đovani Dos Santos u 84. minutu.

U ostalim utakmicama Sevilja je kao domaćin slavila protiv Osasune, rezultatom 2:1. Golove za domaće su dali Ivan Rakitić u 55. i Žairo u 75. minutu, a jedini gol za goste delo je Oriola Riere u 87. minutu. Sosijedad je na domaćem terenu bio bolji od Almerije, rezultatom 3:0, golove su postigli Antoan Grizman u 13. i 50. minutu i Hoze Anhel u 55. minutu.

Atletiko Madrid je na svom “Visente Kalderonu” deklasirao ekipu Real Betisa rezultatom 5:0, i tom pobedom je stigao na samo bod iza vodeće Barselone. Golove za “Jorgandžije” su postigli Oliver u 1. minutu, David Vilja u 53. i 57. minutu, Diego Kosta u 65. i Gabi Fernandez u 90. minutu.

U nedelju od 22:00 se igra meč Hetafe-Atletik Bilbao.

Sevilja-Osasuna 2:1
Viljareal-Valensija 4:1
Real Sosijedad-Almerija 3:0
Atletiko Madrid-Real Betis 5:0