Prvoga dana za Srbiju dve medalje

ZRENJANIN  ‐  Prvog dana šampionata sveta u rvanju za kadete reprezentativci Srbije postigli su u veliki uspeh pošto je Boban Živanović osvojio srebrnu medalju u kategoriji do 100 kilograma, dok je Miklošu Hortiju pripala bronza u kategoriji do 54 kilograma.

Živanović, evropski vicešampion, izgubio je u finalu sa 6:3 od Zvijada Pataridzea iz Gruzije. U
polufinalnom meču savladao je sa 1:0 Beksulatana Mahmudova iz Kirgistana, u  četvrtfinalu je na impresivan način posle 14 sekundi tuširao Japanca Taiki Jamamotoa, a u osmini finala je pobedio Mađara Almašija sa 8:3. Živanović nije krio razočarenje, znao sam kako baca Gruzijac.” Boban je član rvačkog kluba Partizan.

foto ( ataimages )

Mikloš Horti je u borbi za treće mesto pobedio Finca Miku Peltonkangasa sa 3:1, nakon što je u polufinalu poražen od Japanca Kozuje Kojunagija sa 4:1. U veoma teškom meču protiv borbenog Finca, publika ” Kristalne Dvorane “ nosila ga je do pobede. Hordi je ujedno i najprijatnije iznenađenje prvenstva.