Rad – Partizan 2:4 (0:2)

Rad: Danilović, Rodić, Lazevski, Knežević, Kolunija, Raspopović (Stanojević), Gnjatić, Srećković, Radivojević (Mihajlović), Babić (Ožegović), Injac.

Partizan: Lukač, Vulićević, Volkov (Stanković), Trajković, Obradović, Drinčić, Brašanac, Malbašić (Ilić), Živković (Luka), Škuletić, Lazović.

Sve odlike domaćeg fudbala, dobre i loše ispoljene su danas na susretu Rada i Partizana. Viđena je lepa atmosfera, kojoj su doprineli navijači oba tima, brojnije pristalice “crno-belih”, ali i izuzetno glasne pristaše “građevinara”. Sam meč imao je ružnu medijsku uvertiru, priču o detaljima sa meča istih rivala od pre više od decenije, o čemu je pisao u svojoj autobiografiji nekadašnji strateg Partizana – Lotar Mateus. Osim toga, iz bezbednosnih razloga domaći tim je umesto na Banjici, bio domaćin na stadionu “Obilića” na Vračaru.

Na terenu je viđeno dosta toga, čak šest golova što je atipično za domaći fudbal, rezultatsko uzbuđenje, ali i koškanje na terenu koje će svakako dobiti i medijski epilog.

Partizan je poveo relativno brzo, već u 11. minutu Nikola Drinčić je izveo slobodan udarac, lopta kao da je zakačila nekoga u živom zidu, blago promenila smer i prevarila golmana Danilovića. Na taj način, gosti su materijalizovali blagu inicijativu od samog početka. “Nebesko – plavi” tim nije imao rešenja za igru protivnika, često su gubili lopte na sredini, ali su imali veliku priliku sredinom tog dela igre, nakon Srećkovićevog centaršuta Injac je precizno potkačio loptu glavom, ali Milan Lukač je “izvadio” loptu iz svog desnog ugla. Nekoliko minuta kasnije, meč je na kratko prekinula bakljada Partizanovih navijača. Nadoknada vremena u prvom poluvremenu bila je dva minuta, kada su svi očekivali sudijski zvižduk, mladi Andrija Živković je primio loptu u domaćem kaznenom prostoru i uputio precizan udarac za 2:0 na poluvremenu.

Retko ko je nakon takvog početnog perioda očekivao veliku promenu u režiji stručnjaka na klupi Rada, profe Jankovića. Prethodno su navijači gostiju doprineli jednom kraćem prekidu kada su pogodili drugog pomoćnog sudiju Uroša Stojkovića. Na terenu, promenu je donela “klupa” Stanojević je zamenio Raspopovića i agresivnim pristupom doneo promenu na sredini terena, a Ožegović je ulaskom umesto neprimetnog Babića doneo mnogo problema odbrani “parnog valjka”, a zasijao je na dvadesetak minuta pre kraja, ispratio je upotrebljivu loptu Injca i kaznio smušenost protivničke odbrane. Pogodivši za 1:2, probudio je nade svojih saigrača. Svega nekoliko minuta kasnije, asistent kod prethodnog gola se našao u ulozi egzekutora, iskusni Injac je odlično skočio na centaršut sa leve strane i poravnao rezultat.

Zebnja gostujućih simpatizera trajala je svega tri minuta, igrači u “crno-belom” su krenuli svim silama napred i odbrana građevinara brzo je popustila, nakon što dugo nisu uspeli da otklone opasnost pred svojim golom, lopta je došla do Brašanca koji je lako iz blizine ponovo doneo prednost Partizanu. Odmah nakon toga, nastao je opšti metež, u kaznenom prostoru “građevinara” su se našli gotovo svi igrači, al ii mnogobrojno pomoćno osoblje oba tima. Incidentu je prethodilo obostrano koškanje Srđe Kneževića i Milana Obradovića, potom su “mišljenje” razmenili Knežević i Lazović kojima je glavni arbitar pokazao crvene kartone. Na svu sreću, situacija je brzo okončana bez većih incidenata, a i tribine su ostale samo na verbalnom “deliktu”. Do kraja, strasti su se stišale, a konačan rezultat je postavio Škuletić, prelepim golom sa ivice šesnaesterca je potvrdio ne laku pobedu svog tima od 4:2.

(Foto: sr.fkrad.rs)