Radnički dostojanstveno prepustio prvu poziciju

Nakon večerašnje utakmice Radnički se više ne nalazi na prvom mestu grupe H Evrokupa.
Kragujevčani su na svom terenu u uzbudljivom meču doživeli poraz od favorizovane ekipe Bešiktaša. Na semaforu je nakon 40 minuta stajalo Radnički 70:77 Bešiktaš.

FOTO : @kkradnickikg

Prvo značajnije vođstvo kragujevčani su imali u prvoj četvrtini, nakon koša Jarua, na semaforuz je stajalo 13:7. Usledila je serija gostiju, 0:8. Smenjivali su se timovi u vođstvu sve do kraja prve čestvtine, nakon zakucavanja Mehmuta Jagmura, rezultat na kraju prvog perioda bio je 21:24. Trojkom Brojkofa gosti dolaze do najveće prednosti  23:29, nakon čega je usledila bolja igra domaće ekipe Trojkom Mlađana polovinom drugog perioda domaći dolaze ponovo do vođstva 32:31. Nakon čega je ponovo usledila serija gostiju, ovog puta 0:9, od kojih je Bakman postigao pet. Na kraju drugog perioda igre prednost za tursku ekipu od 34:42. Nakon trojki Loftona i Jagmura, Bešiktaš dolazi do najveće prednosti u meču 45:55. Odbrana Radničkog nije imala rešenja za Loftona, koji je u nastavku trećeg perioda postigao još dve trojke za goste. 48:61 stajalo je na semaforu nakon 30 minuta. Trojkom Mlađana krunisana je serija od 10:0 na početku poslednjeg perioda 58:61. Nošeni odličnom podrškom sa tribina Kragujevčani su uspeli da se rezultatski vrate u meč, za preokret međutim nisu imali snage. U redovima domaćih najefikasniji bili su: Mlađan sa 17 i Kalinić sa 11 poena.
Kod gostiju: Bakman sa 19 i Lofton sa 14 poena.