Radnički platio prvi danak Evropi

Košarkaški Radničkog doživeli su prvi poraz ove sezone u hali Jezero, u sedmom kolu ABA lige nadigrala ih je Budućnost 72:86 (14:13, 26:16, 16:30, 16:27). Kragujevčani sada imaju učinak 3-4, dok su Podgoričani bolji sa skorom 5-2.

Budućnost je prvo poluvreme završila sa 29 poena, ali je zato u trećem periodu ubacila čak 30, napravila veliki preokret i stigla do dragocenog brejka. Prvih 20 minuta proteklo je u znaku Radničkog i Marka Marinovića, ali Budućnost je bila ta koja se u nastavku pitala za dešavanja na parketu. Iza Akindelea, Vitkovca i Alekse Popovića je odličan meč, a džoker gostiju je bio Miloš Komatina.

Za plejmejkere kažu da su kao vino, što stariji to bolji. A, Marko Marinović je najbolji primer koliko u takvom mišljenju ima istine. Iskusni organizator igre je odigrao poluvreme za udžbenike. Nanizao je 17 poena, uz čak osam asistencija i bio najzaslužniji što je Radnički nakon dve četvrtine napravio veliki kapital – 40:29. Odličan učinak imao je i Sava Lešić koji je pokrenu ekipu sredinom drugog perioda. Naime, u 15. minutu na semaforu je stajalo 21:21, kada je odlični krilni centar vezao četiri poena i bio inicijator serije 12:3 posle koje se domaćin odlepio. Tome su dosta doprineli i gosti koju su za 20 minuta izgubili čak 10 lopti i pogodili samo jednu trojku iz 11 pokušaja. Uz to, dozvolili su domaćinu čak devet ofanzivnih skokova.

Ipak, posle velikog odmora, slika na parketu se promenila za 180 stepeni. Budućnost je držala sve konce igre i razlika se istopila velikom brzinom. Odbrana Radničkog je bila prepuna pukotina i samo je Marinović ostao na visokom nivou. Budućnost je počela da pogađa trojke, Komatina je imao sjajnu rolu, pratio ga je Aleksa Popović, dok je Akindele bio stub reketa. Gosti su napravili seriju 22:10 posle koje su poveli – 51:50 u 27. minutu.

Ekspresni preokret uneo je veliko samopouzdanje u redove Podgoričana koji su nastavili u sjajnim ritmu i konstantno povećavali kapital. Poslednja nada navijača da bi nešto moglo da se promeni pala je 37. minutu kada je Komatina pogodio trojku za 79:64, stavio tačku na odličnu partiju i pobedu Budućnosti.

Igor Jovović, trener Budućnosti:

– Čestitam igračima na dobrom meču protiv kvalitetne ekipe Radničkog. Odigrali smo dva različita poluvremena. U prvom smo imali mnogo problema zbog agresivnog udvajanja protivnika, a i Marinović nam je stvarao mnogo problema. U drugom poluvremenu smo izašli sa boljom energijom, karakterom, pokazali kvalitet i zasluženo trijumfovali.

Miroslav Nikolić, šef struke Radničkog:

– Platili smo danak putovanja u Litvaniju. Tamo smo pobedili, ali imamo mali fond igrača. Ne mogu više da iscrpljujem Marinovića, Lešića i Jarou, oni su jako umorni. Dugo smo putovali iz Litvanije i to se osetilo, pa smo odigrali potpuno dva različita poluvremena. Dok smo imali snage delovali smo odlično, ali smo posle pali. Ne možemo da igramo u ritmu sreda-subota, za to je potrebno 15 igrača, a mi to nemamo. Imamo težak raspored, mi realno nismo ekipa za vrh tabele.

RADNIČKI – BUDUĆNOST 72:86 (14:13, 26:16, 16:30, 16:27)

Dvorana: Jezero
Gledalaca: 2.500
Sudije: Radović, Jersan, Jovović

RADNIČKI: Sili 7, Janković 2, Lešić 13, Jović 4, Stevanović, Mlađan 2, Kalinić, Jaru 13, Dimić, Balmazović, Jevtović 4, Marinović 27

BUDUĆNOST: Šehović 10, Mihailović 4, M. Popović 2, Subotić 2, Komatina 12, Mugoša, Vitkovac 13, A. Popović 18, Akindele 17, Ivanović, Ćapin 8, Kolman