Radnički pobedom do plasmana u narednu rundu

Radnički je uspeo da načini podvig, u Đenovi je savladao domaćina i jednog od favorita ne samo za plasman, već i za samo osvajanje Evrolige – Pro Reko. Rezultat u korist Šumadinaca bio je 10:12, po četvrtinama 1:2, 3:4, 3:2, 3:4.

Od samog starta srpski predstavnik je zaigrao odlično i domaćin je uz mnogo muka uspeo da povede tek u trećoj četvrtini, pri rezultatu 7:6.

Nakon toga, kragujevački tim nije posustao, tako da su uspeli da dovrše posao i na kraju trijumfuju sa 12:10. Najefikasniji u timu bio je Zloković sa tri pogotka, po dva i to veoma važna su zabeležili Ćirić i Basara, a isti broj golova postigao je Filip Filipović.

Radnički je osigurao igru u trećoj rundi kvalifikacija, a sutra u podne igraju protiv Mladosti odlučujući susret za prvu poziciju u grupi i lakšeg rivala u konačnom baražu.