Radnički ubedljiv, Pazar završio sa devetoricom

Fudbaleri Radničkog na najbolji mogući način oprostili su se od svojih navijača. Oni su u poslednjem, tridesetom kolu, Superlige uspeli na svom terenu da savladaju hendikepiranu ekipu Novog Pazara, koja je meč završila sa devetoricom igrača. Konačni rezultat bio je 2:0 za “Real” sa Nišave.

Utakmicu poslednjeg kola JSL za sezonu 2013/14 Radnički je odigrao pred oko 1200 gledalaca, koji su uživali u odličnoj fudbalskoj predstavi. Sam početak utakmice nije nagoveštavao to, jer su domaći fudbaleri prvi put pripretili tek u 21. minutu, preko Pauljevića, koji je šutirao preko gola.

Četiri minuta kasnije, Pejčić je proigrao Milenkovića koji je doneo vođstvo ekipi Radničkog.
U nastavku meča Radnički je i dalje imao inicijativu, ali bez značajnijih prilika.

Tako je bilo sve do 44. minuta kada je ponovo Pauljević nakon solo prodora pripretio golu Novog Pazara, ali se istakao golman gostiju Budaković. Tako da se na poluvreme otišlo rezultatom 1:0 a gosti su na poluvreme otišli sa desetoricom igrača jer je sredinom prvog dela isključen Pajović.

Domaći igrači od prvog minuta nastavka krenuli su napadački, pokušavajući da iskoriste igrača više. Već u 47. minutu priliku da uveća vođstvo imao je Krstić koji je nakon centaršuta imao odličnu priliku ali je glavom šutirao preko gola.

Dva minuta kasnije gosti su preko Stanojlovića pripretili, ali je Filipović reagovao i poslao loptu preko gola. U 57. minutu nova šansa za Radnički, Stojanović se našao ispred golmana Pazara ali je sa sedam metara loptu poslao iznad gola. Samo četiri minuta kasnije Pejčić je pretrčao kompletnu odbranu gostiju, pokušao je da uposli Stojanovića  koji se našao u petercu ali je odbrana uspela da reaguje, samo korner za domaće fudbalere.

U 73. minutu novi problem za goste, Ponovo je Pejčić pokušao da provuče loptu iza leđa odbrane, ali ga je Otašević zaustavio na ivici šesnaesterca. Glavni sudija Slobodan Veselinović sankcionisao je Otaševića crvenim kartonom, pa je u nastavku meča Pazar igrao sa devetoricom igrača.

Samo dva minuta kasnije Petrović je nakon kornera šutirao na gol belo-plavih, njegov udarac odbranio je Budaković, ali je Pejčić uspeo da je smesti iza leđa golmana Pazara i postavi konačnih 2:0.

Šef stručnog štaba Novog Pazara čestitao je Radničkom na ubedljivoj pobedi:

-Čestitam Radničkom na zasluženoj pobedi. Želeo sam da u ovoj utakmici šansu dam igračima sa manjom minutažom i videla se razlika. Nemam šta da im zamerim. Svima želim da se dobro odmore i na najbolji način pripreme za sledeću sezonu – rekao je Njeguš.

Pomoćni trener Radničkog Nenad Stamenković izrazio je zahvalnost navijačima koji su podržavali Radnički tokom sezone:

-Na lep način smo se oprostili od ove sezone. Zahvaljujem se navijačima koji su nam pružali odličnu podršku u ovoj sezoni. Sada idemo na odmor, da se malo uželimo fudbala. Analiza sezone uslediće u narednih nekoliko dana – rekao je Stamenković.