Redsi i Tobdžije melju, Mančester posle preokreta konačno do pobede

Posle prvih mečeva u Premijer Ligi ovog vikenda, stanje je ostalo nepromenjeno. Arsenal je na gostovanju Kristal Palasu rutinski slavio sa 2-0 golovima Artete u 47. i Žirua u 87. minutu. Tobžije su ovim trijumfov zadržale prvo mesto, i što je možda i najvažnije, vratili se na pobednički kurs, posle poraza od Dortmunda u Ligi Šampiona.

Liverpul je na Enfildu bio ubedljiv protiv Vest Bronviča. Redsi su slavili ubedljivo sa 4-1, a napadački tandem Suarez – Staridž pokazao je da je u fantastičnoj formi. Suarez je danas postigao het-trik golovima u 12. 17. i 55. minutu dok je četvrti gol delo Staridža u 77. minutu. Jedini gol za goste delo je Morisona sa bele tačke u 66. minutu.

Junajted je konačno došao do pobede u Premijer ligi, ali su pošteno iskidali živce svojim navijačima. Gubio je Mančester na Old Trafordu do 78 minuta, ali su onda Runi u 78. minutu i Ćićarito u 80. minutu doneli veliki preokret. Pre toga je Krauč u 4. minutu šokirao Đavole, Van Persi je izjednačio u 43. minutu, i taman kada su navijači Mančestera pomislili da sve dolazi na svoje mesto, ali je Arnautović u 45. minutu ponovo dovodi Stouk u vodstvo.

Kristal Palas – Arsenal 0:2
Aston Vila – Everton 0:2
Liverpul – VBA 4:1
Man.Junajted – Stouk 3:2
Norvič – Kardif 0:0
Sautempton – Fulam 2:0