Remi po meri Srbije

Omladinska reprezentacija Srbije do 19 godina odigrala je nerešeno sa Francuzima 1-1 u meču 3.kola grupne faze Evropskog Prvenstva u Litvaniji.

Poveli su Francuzi, golom Hunou-a u 31. minutu, posle greške naše odbrane. Naši momci koji su do tog trenutka bili ravnopravan rival na terenu, padaju psihički posle primljenog gola, te do kraja poluvremena Francuzi imaju par dobrih šansi da dupliraju prednost.

U drugom poluvremenu Orlići igraju mnogo bolje, stvaraju šanse pred golom Francuza, svesni da nemaju šta da izgube, i konačno golom Marka Pavlovskog u 77. minutu iz slobodnog udarca Srbija dolazi do izjednačenja.

Srbija je ovim remijem sa Francuskom obezbedila prvo mesto u grupi sa 7 bodova i potencijalno lakšeg protivnika u polufinalu, drugo mesto zauzeli Francuzi sa dva boda manje. Polufinale EP igra se u ponedeljak, a potencijani rival Drulovićeve čete biće poznat večeras, po završetku mečeva poslednjeg kola grupe A koji su na programu od 20.00h.