Šćepović postaje gol mašina

Stefan Šćepović je postao pravi “strah i trepet” za protivničke odbrane u španskoj Segundi.

U novoj pobedi njegovog Hihona postigao je svoj prvi ovosezonski het-trik!

Stefan Šćepović nije očekivao ovako dobar početak sezone u španskoj Segundi po dolasku u ekipu iz Hihona. U klupsku istoriju se već upisao, sa golovima na uzastpnih pet mečeva nove sezone u Segundi (ove godine se zove “Liga Adelante”) postao je najuspešniji igraš Hihona u tom segmentu. Njegova serija golova ne prestaje, a činjenicu da se u prošlom kolu nije upisao u strelce nadoknadio je već ovog vikenda i to ”sa kamatom”!

U meču sedmog kola Segunde, Šćepovićev Hihon je na svom terenu dočekao ekipu Eibara, slavio sa 3-2, a srpski internacionalac je postigao sva tri gola za domaće.

On je već nakon tri minuta igre doneo prednost Hihonu, ali je u finišu prvog poluvremena Kapa izjednačio na 1:1.

Drugo poluvreme tek je bilo u znaku Šćepovića! Prvo je u 53. minutu iz jedanaesterca vratio prednost Sportingu, a osam minuta kasnije praktično osigurao trijumf domaćih. Da bi dobio ovacije publike, iz igre je izašao u 78. minutu.

Do kraja, Vera je u 85. minutu samo ublažio poraz gostiju.

Inače, sa ova tri pogotka, Šćepović je od početka sezone postigao ukupno osam golova i ubedljivo vodi na listi strelaca Segunde, osim golova, dva puta se našao i u ulozi asistenta!

Ovom pobedom, četvrtom od početka sezone, Hihon je ponovo izbio na čelo tabele sa 14 osvojenih bodova.