Serija A: Fiorentina srušila šampiona, Interu samo bod u trileru u Torinu

U Italiji je danas bio veoma buran fudbalski dan. Poraz šampiona na gostovanju u Firenci, čak osam dosuđenih penala u popodnevnom termin, po dva na četiri utakmice, su samo neke od stvari koje su obeležile ovo kolo.

U derbiju dana Fiorentina je savladala favorizovani Juventus sa čak 4-2. Vodio je Juventus 2-0, golovima Teveza u 37. i Pogbe u 40. minutu na poluvremenu, ali onda je na scenu stupio Đuzepe Rosi. Prvo je u 66. minutu sa bele tačke smanjio na 1-2, da bi deset minuta kasnije izjednačio rezultat. U 78. minutu, to jest samo dva minuta kasnije od izjednačenja, Fiorentina golom Hoakina, dolazi do potpunog preokreta, da bi samo tri minuta kasnije, tačnije u 81. minutu Rosi svojim trećim golom na meču postavio konačan rezultat, i naneo težak poraz Juventusu, koji sada zaostaje za zahuktalom Romom 5 bodova.

Inter koji je pre par dana dobio nove vlasnike, posle 18-godišnje ere Masima Moratija, večeras je imao nezgodno gostovanje u Torinu. Počelo je loše za goste koji od 5. minuta ostaju bez Handanovića koji je skrivio penal i dobio direktan crveni. Torino ne koristi šansu sa bele tačke, ali koristi činjenicu da ima igrača više i u 21. minutu dolazi u vodstvo preko Farneruda. Inter pred sam kraj poluvremena golom Guarina dolazi do izjednačenja. Posle samo 8 minuta u drugom delu igre, domaći ponovo vode golom Imobilea. Ali onda na scenu stupa Rodrigo Palasio, koji golovima u 55. i 71. minutu donosi preokret. I taman kada su svi mislili da je gotovo, i da će gosti odneti tri boda, Belomo postiže gol u 90. minutu za opšte oduševljenje domaćih navijača, i reklo bi se zaslužen bod.