Serija A: Parma tvrd orah za “Rosonere”

9. kolo Serije A završeno je poslednjom utakmicom koju su odigrali Lacio i Kaljari. “Bjanko selesti” su trijumfovali na svom “Olimpiku” sa 2:0, golove su za Lacijale postigli Miroslav Kloze u 51. i Antonio Kandreva iz jedanaesterca u 55. minutu.

U ostalim utakmicama odigranim danas, najveće iznenađenje je priredila ekipa Parme, koja je na svom “Enio Tardiniju” pobedila ekipu Milana sa 3:2. Golove za “Mlekadžije” u prvom poluvremenu dali su Marko Parolo u 11. minutu, Antonio Kasano u 45. Rezultatom 2:0 je završen prvi deo utakmice. U 61. minutu Milan smanjuje rezultat na 2:1 preko Alesandra Matrija, da bi već u 63. Matijas Silvestre izjednačio rezultat. Parma dolazi do 3 boda u 90. minutu preko Marka Parola.

Napoli je kao domaćin savladao ekipu Torina sa 2:0, dvostruki strelac je bio Gonzalo Iguain iz dva jedanaesterca. Bolonja je slavila protiv Livorna na domaćem terenu rezultatom 1:0. Jedini gol na meču je dao Hoze Anhel Krespo u 3. minutu. Katanija i Sasuolo su odigrali bez golova i podelili bodove, Kijevo je kao domaćin izgubio od Fiorentine rezultatom 1:2, gol za “Leteće Magarce” je dao Bostjan Cezar u 13. minutu, a za Fiorentinu dvostruki strelac je bio Huan Kuardado u 45. i 64. minutu.

Juventus je golovima Artura Vidala iz jedanaesterca u 23. i Karlosa Teveza u 36. minutu slavio protiv Đenove, Roma je na “Friuliju” bila bolja od domaće ekipe Udinezea rezultatom 1:0, gol odluke dao je Majkl Bredli.

Napoli- Torino 2:0
Bolonja-Livorno 1:0
Katania-Sasuolo 0:0
Kijevo Verona-Fiorentina 1:2
Juventus-Đenova 2:0
Parma-Milan 3:2
Udineze-Roma 0:1
Lacio-Kaljari 2:0