Serija A: Roma na krilima Pjanića u šampionskom stilu

Roma nastavlja da gazi sve pred sobom! Fudbaleri rimske Vučice večeras su u derbiju kola savladali na svom terenu Napoli rezultatom 2-0 (1-0).

Čovek odluke bio je bosanski reprezentativac Miralem Pjanić, koji je postigao oba gola na meču.  Prvi gol postigao je u nadoknadi prvog dela igre iz slobodnog udarca, a drugi iz jedanaesterca u 70. minutu. Ovom pobedom Roma se učvrstila na prvom mestu sa 8 pobeda iz 8 utakmica, dok je Napoliju ovo prvi poraz u sezoni.

Napoli je bio bolji tokom prvog dela igre, imali su nekoliko šansi pred golom Rimljana, koji je čuvao upravo doskorašnji član Napolija, De Sanktis. Uspeli su gosti čak da pogode i stativu, ali nisu uspeli da postignu gol. Ono što njima nije pošlo za rukom, jeste domaćinu i to u sudijskoj nadoknadi, kada je Pjanić iz slobodnog udarca sa nešto više od  25 matirao Pepea Reinu.

U drugom poluvremenu situacija se preokrenula. Do 70. minuta Napoli je pokušavao da dođe do izjednačenja, ali u 70. minutu Kanavaro pravi prekršaj u 16-ercu i dobija crveni karton. Pjanić je bio spretan sa bele tačke i na taj način postavio, ispostavilo se konačan rezultat.