Serija A: Roma remizirala, Juve trijumfalan

12. kolo Serije A, u utakmicama odigranim danas, donelo je par iznenađujućih rezultata.

Đenova je kao domaćin savladala Veronu sa 2:0. Golove su postigli Daniele Portanova u 29. i Juraj Kučka u 35. minutu utakmice.

Atalanta je na domaćem terenu savladala Bolonju sa 2:1. Golove za domaćina su postigli Davide Brivio u 74. i Marko Livaja u 90. minutu, ajedini gola za goste delo je Rolanda Bijankija u 77. minutu meča.

Kaljari je kao domaćin savladao Torino sa 2:1. Golove za domaće je postigao Daniele Konti u 43. i 88. minutu, a jedini gol za goste postigao je Ćiro Imobile u 52. minutu meča.

Kijevo Verona i Milan su odigrali nerešeno bez golova u utakmici u kojoj je viđeno pregršt žutih kartona, i dva crvena, po jedan za obe ekipe. U 83. minutu isključen je Rikardo Montolivo u ekipi Milana, a u 90. Serđo Pelisije u ekipi Kijeva.

Parma i Lacio su podelili bodove, rezultatom 1:1. Gol za domaće dao je Alesandro Lukareli u 64. minutu a za goste Balde Diao Keita u 50. minutu meča.

Prvoplasirani tim Rome je na svom “Olimpiku” dočekao petnaestoplasiranu ekipu Sasuola, i svi su očekivali lak trijumf i nastavak dobrih rezultat. Međutim, Sasuolo je pokazao zube Rimskoj Vučici. Sve je krenulo kako treba za domaću ekipu kada je u 19. minutu autogol postigao fudbaler Sasuola Alesandro Longi. “Vučica” je do 90. minuta imala dobijenu utakmicu, i kad su svi očekivali kraj, iznenađenje donosi Domeniko Berardi u nadoknadi vremena za konačnih 1:1.

Fiorentina je kao domaćin savladala Sampdoriju sa 2:1, uz još jednu sjajnu partiju Đuzepea Rosija, koji je bio dvostruki strelac za “Violu” u 11. i 17. minutu. Gol za goste dao je Manolo Đabiadini u 74. minutu.

Juventus je na svom “Dele Alpiju” dočekao Napoli i približio se samo na jedan bod prvoplasiranoj ekipi Rome, posle ovog trijumfa. “Stara Dama” je povela već u 2. minutu golom Fernanda Ljorentea. Tim rezultatom se otišlo na odmor. U drugom poluvremenu još dva gola za domaću ekipu, prvo Andrea Pirlo u 74. a zatim i Pol Pogba u 80. minutu za konačnih 3:0. Viđen je i jedan crveni karton i to u 83. minutu za fudbalera Juventusa Ogbonu.

12:30 Đenova-Verona 2:0
15:00 Atalanta-Bolonja 2:1
15:00 Kaljari-Torino 2:1
15:00 Kijevo Verona-AC Milan 0:0
15:00 Parma-Lacio 1:1
15:00 Roma-Sasuolo 1:1
20:45 Fiorentina-Sampdoria 2:1
20:45 Juventus-Napoli 3:0