Sevilja poražena od Selte, Real se provukao

Sevilja je još jednom razočarala svoje navijače, večerašnjim porazom na svom terenu od Selte, rezultatom 0-1. Jedini gol na meču postigao je Aleks Lopez u 47. minutu meča. Sevilja je ovim porazom zakucana na 11. mesto na tabeli, dok će gostima ova tri boda značiti mnogo u nastavku šampionata, u borbi za opstanak u Primeri.

Real je u mini-gradskom derbiju protiv Rajo Valjekana imao čak tri gola prednosti, ali je do pobede došao zahvaljujući Dijegu Lopezu, ali i velikoj sreći. Do ubedljive prednosti Real je došao golovima Ronalada (3. min i 48. min) i Benzeme (31. min), ali se gosti sa dva jedanaesterca u 53. min i 55. min i golovima Vijere, vraćaju u meč. U poslednjih 20-ak minuta meča gosti su propustili nekoliko stopostotnih šansi, dok je u par situacija Dijego Lopez branio neodbranjivo i na taj način omogućio Anćelotijevom timu da se kući vrate sa celim plenom.