Široki Primorka – Partizan NIS 60:81

Ekipa Partizana NIS odigrala je odličnu utakmicu u Širokom Brijegu i ubedljivo savladala protivnika. Sa tradicionalno nezgodnim gostovanjem crno-beli su se ovoga puta lako izborili i zabeležili važnu pobedu za vrh tabele u ABA ligi, rezultatom 81:60 (24:10, 15:15, 20:16, 22:19).

Uvodni minuti utakmice nisu obilovali efikasnošću na obe strane, ipak bolje su počeli crno-beli koji su preko Vestermana i Milosavljevića stigli do vođstva od 0:6. U 5. minutu Džons je poentirao za prve poene iz igre svoje ekipe i prekid Partizanove serije od 8:1. Trojku za crno-bele nakon još jedne dobre odbrane postigao je kapiten Milosavljević, a prodorom Kinzija potvrđena je dobra igra aktuelnog šampiona kroz dvocifrenu prednost 3:13. Po odlasku na minut odmora, situacija na terenu se nije promenila, klub iz Humske je nastavio sa dobrom igrom. Džons je jedini bio raspoložen u timu Širokog u prvoj deonici 7:20. Sa distance je pogodio i Bogdanović, a prvu trojku u finišu prve četvrtine za domaći tim postigao je Bilinovac 10:24.

Zonsku odbranu Širokog razbijao je Bogdanović sa distance, uz novu trojku za 12:29. Poboljšali su intenzitet igre domaći igrači, razigrao se i Bošnjak, ali su crno-beli pre svega dobrom igrom u skoku i dalje bili u prednosti 23:33. U napadu se istakao i Dalo, a kapiten Milosavljević odlično je trčao kontre i atraktivno poentirao 25:39. Zaključili su crno-beli prvo poluvreme u svoju korist, zahvaljujući odličnom skoku i sigurnoj odbrani, koja je materijalizovana u napadu.

Sigurnije su počeli treću deonicu domaći igrači Kolas i Bošnjak smanjili su zaostatak, ali su spolja silovito odgovorili Bogdanović, Lovernj i Vesterman za 30:50. Seriju od 11:0 crno-belih sa penala je prekinuo Džons, a trojku Bilinovca, odmah je anulirao Milosavljević 35:55. Prodorima Kaštropila, Buve i Bošnjaka još jednom je Široki vezao nove poene za 41:55. Nakon novih kontranapada iz čvrstih odbrana srpskog šampiona nizali su se atraktivni poeni 41:59. U finišu trećeg perioda Petrović je postigao trojku za 44:59 i ulazak u odlučujuću deonicu.

Bekovi kluba iz Humske nastavili su sa odličnim partijama, nisu popuštali ni jednog trenutka izabranici trenera Vujoševića, kako u napadu tako i u odbrani 45:69. Domaći igrači su nastavili da nižu greške, što su crno-beli koristili i održavali bezbednu distancu na već stečenoj visokoj prednosti 48:70. Sigurno su meč priveli kraju aktuelni šampioni regionalnog takmičenja i zasluženo slavili na gostovanju rezultatom 60:81