Sjajni De Brujne srušio Neroazure, Zenit već završio posao protiv Torina? VIDEO

Završena su prva četiri meča osmine finala Lige Evrope, nakon kojih dva italijanska kluba imaju gotovo nedostižnu prednost pred revanš. Fudbaleri Volfsburga savladali su Inter rezultatom 3:1, u meču koji je imao epitet derbija ove faze.

14261905059206

Iako su Neroazuri poveli golom Palasija u 6, minutu, fantastični Volfsburg uspeo je da dođe do potpunog preokreta i napravi odličan kapital od dva pogotka prednosti pred revanš. Prvo je Naldo u 28. minutu poravnao rezultat, da bi u drugom poluvremenu Kevin De Brujne, uzeo stvar u svoje ruke. Prvo je u 63, minutu iskoristio grešku Handanovića i doneo preokret svojoj ekipi, da bi trinaest minuta kasnije sjajnim golom iz prekida postavio konačnih 3:1.

U ostalim mečevima Zenit je golovima Vitsela u 38. i Krišita u 53. minutu savladao Torino u Sankt Petersburgu, i praktično obezbedio plasman u četvrtfinale.

Dnjepar je minimalnim rezultatom savladao holandski Ajaks. Čovek odluke bio je Roman Zozulija, pogotkom u 30. minutu meča.

Još jedan preokret viđen je večeras, ovoga puta u Belgiji. Vodio je gostujući Bešiktaš golom Torea iz 46. minuta, ali su De Suter 62. minut i Rafaelov 79. minut doneli preokret Klub Brižu i kakav takav kapital pred revanš u Turskoj.