“Sparsi” odneli ceo plen sa “Old Traforda”

Juče je odigrana poslednja utakmica 20. kola Premijer lige. Na “Old Trafordu” domaći tim Mančester Junajteda dočekao je Londonsku ekipu Totenhem.

“Djavoli” su počeli prvih desetak minuta sa ubedljivom igrom ali je Emanuel Adebajor doveo goste u vođstvo igrao se 34′  posle niza kontranapada. Istim rezultatom se otišlo na odmor. Mojes u 60′ pravi duplu izmenu, u igru ulaze Kagava i Hernandes, izlaze Kerik i Smoling. Nisu se ni zagrejali novi šok za Junajted. Kristijan Eriksen povećava vođstvo na 0:2. igrao se 66′. Eriksen je iskoristio dekoncentrisanost Valensije koji nije reagovao na pravi način. Takav utisak ostavljala je cela postava Junajteda, mlako i neubedljivo. Minut kasnije Velbek smanjuje rezultat na 1:2. Do kraja je Mančester imao još jednu priliku preko Janga, ali Ljoris je sjajno izašao i zagradio ugao. To je bila sporna situacija. Klupa junajteda je tražila penal. Posle utakmice Mojes je osuo paljbu po glavnom arbitru Hauardu Vebu, kako je to bilo sramotno suđenje za Junajted.

Totenhem je prošloga septembra slavio na “Old Trafordu” 2:3. To im je bila prva pobeda posle 24. godine nad Junajtedom na gostovanju. Tada je tim vodio Hari Redknap