Spektakl na Santjago Bernabeu, Đukić dobio šamar od fenjeraša

Real Madrid večeras je iskalio svoj bes na nesretnoj Sevilji. U meču u kojem je viđeno čak 10 golova, pobedili su domaći sa čak 7-3. Golove su postigli Ronaldo (32′, 60′, 72′), Benzema (53′, 80′) i Bejl (13′, 27′) za Real, dok su za goste pogađali Rakitić (38′,63′), i  Karlos Baka (40′).  Gosti iz Sevilje uspeli su čak i da promaše jedan penal u 74. minutu, mada ni taj pogodak ne bi mnogo promenio stvari na terenu, s obzirom da je večerašnja partija Madriđana bila fantastična. Real je ovom pobedom na najbolji način pretrpeo subotnji poraz u El Klasiku, i sada su ponovo na 6 bodova od vodeće Barselone.

Đukićeva Valensija poražena je na svom terenu od Almerije sa 1-2. Poveli su domaći golom Žonasa u 33. minutu, ali gosti dolaze do preokreta u drugom delu , golovima Torsigljerija u 62. minutu i Parehua u 72. minutu meča. Ovaj neočekivani poraz, zakucao je Valensiju na 10. mesto na tabeli, a verovatno će i smena Đukića, narednih dana biti jedna od glavnih tema na Pirinejima.

Valensija – Almerija  1-2
Valjadolid – Real Sosijedad  2-2
Osasuna – Rajo Valjekano  3-1
Real Madrid – Sevilja  7-3